ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:30 09.04


Справу голови Ленінського райсуду Полтави направили до суду

До ВАКС скеровано справу стосовно голови Ленінського райсуду Полтави, викритого на вчиненні корупційних злочинів.

7 квітня 2023 року прокурор САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скерував до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт за обвинуваченням Юрія Новака, голови Ленінського районного суду м. Полтава у підбурюванні до надання $10000 неправомірної вигоди, шахрайстві та декларуванні недостовірних відомостей (ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 27 ч. 3 ст. 369, ч. 3 ст. 190 та ч. 1 ст. 366-2 КК України). 

Відповідно до матеріалів справи, суддя Юрій Новак отримав неправомірну вигоду у сумі $10000 від директора та засновника ТОВ «Дігорський».

Ці кошти він обіцяв передати своїй колезі з Октябрського райсуду Ірині Блажко, аби та ухвалила необхідне рішення про стягнення несплаченого страхового відшкодування по справі пожежі у готелі «Голд».

Однак, підозрюваний кошти нікому не передавав, а залишив собі, а з суддею щодо розгляду справи не домовлявся. Сама Блажко у грудні 2022 року взяла самовідвід у страховій справі.

Також детективи та прокурори встановили, що суддя не задекларував дані про статки на суму близько 2,7 млн грн, що підтверджено висновком експертизи. Зокрема в е-декларації за 2020 рік він не вказав інформацію про квартиру та машиномісце, а також автомобіль Kia Sportage, що перебували у його користуванні.

У серпні 2022 року служителю Феміди повідомили про підозру. Наразі Юрій Новак продовжує здійснювати правосуддя перебуваючи під заставою у 910 тис. грн.

Нагадаємо, колега Новака, суддя Ленінського райсуду Полтави Сергій Кононенко, отримав 7 років ув’язнення за хабар у 5000 грн, який він отримав у 2017 році. Свого часу ВРП встигла відсторонити Кононенка від посади.

Проте виникла інша проблема — вже 5 років, очікуючи на набрання вироку законної сили, суддя не здійснює судочинство, проте продовжує отримувати заробітну плату, пише «Полтавщина».

Пояснення, чому Ленінський райсуд досі не змінив назву, можна за цим посиланням.

голова Ленінського райсуду Полтави, суд

За темою:

  • На Полтавщині засудили чотирьох торгівців зброєю
  • Полтавського блогера звинуватили у закликах до повалення конституційного ладу, проте відпустили за гроші
  • Виробник текстилю на Полтавщині ухилявся від сплати податків. Але недовго
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.