ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 20.11


Стан полтавського дендропарку визнали незадовільним

Фахівці обстежили дендропарк у Полтаві – його стан незадовільний. Під час обстеження виявили інвазійні види дерев та засмічені ділянки.

Тимчасова комісія з обстеження пам’яток національного значення в межах Полтавської міської територіальної громади перевірила дендропарк. Про це повідомили в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

Стан дендропарку в Полтаві

Під час поверхневого огляду парку фахівці зробили висновки про його незадовільний стан. Багато ділянок захоплено інвазійними видами, наприклад, клен ясенелистий та сільфій пронизанолистий. Усі ділянки потребують прорідження прикореневої та насіннєвої порослі. Джерела на схилах балок забиті сміттям, листям та гілками.

(Фото – Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського)

Окрім цього, під час огляду члени комісії помітили велику кількість різновидів пташок. Серед них: дятел середній, синиця велика, синиця довгохвоста, пара лебедів-шипунів, качки мускусні, качки чубаті, а також зграя крижнів.

(Фото – Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського)

Варто зазначити, що в минулі роки на цьому ставку можна було зустріти ще більше цікавих видів пернатих: качку-мандаринку, чорних лебедів. Одна з причин зменшення чисельності птахів на «Пташиному озері» – порушення відвідувачами парку правил підгодовування. Водоплавних птахів можна годувати дрібною рибкою, крупами тощо, але не хлібом. 

Полтавський міський парк  є єдиним ландшафтним парком у Полтаві.

У відкритих джерелах повідомляють, що з 1977 року він є пам'ятником садово-паркового мистецтва.

Територія парку має історичне минуле, адже це частина поля Полтавської битви. Пізніше тут ріс дубовий ліс. Його знищили за часів Другої світової війни. У квітні 1962 заснували полтавський дендропарк. Тут росте понад 170 порід дерев і чагарників, є дендрарій, бузковий гай.

парк, дендро

За темою:

  • Сонячний парк у Полтаві назвуть на честь загиблого воїна Євгенія Браха
  • Індустріальний парк хочуть зробити пріоритетом розвитку Полтави
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.