ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 09.10


Старі-нові депутати: хто знову йде у міську раду

У жовтні полтавці обиратимуть нового міського голову і нових депутатів, які наступні п'ять років будуть керувати містом, розподіляти міський бюджет, а також представляти інтереси людей у раді.

Як відомо, за мерське крісло змагаються як "попередні гравці" із сильними електоральними позиціями, так і нові обличчя від рейтингових партій.

Що ж до майбутніх депутатів, то є майже стовідсоткова імовірність побачити у складі корпусів рад різних рівнів тих самих людей, які і зараз доношують у кишенях мандати зараз. Бо 70% із нинішніх депутатів балотуються знову.

Що маємо - досліджувала ГО "Полтавська Платформа". Загалом кандидатами в ради ЦВК зареєструвала 31 нинішнього депутата. 24 з них балотуються в Полтавську міську раду. 

Кількісно найбільший камбек хоче зробити "Рідне місто". Від партії йде на вибори відразу шестеро нинішніх депутатів (із семи у фракції) - Дмитро Батигін, Тарас Бойко, Едуард Волков, Олександр Кудацький, Володимир Соколовський та Віктор Харченко.

Стільки ж планує зайти і екс-депутатів від БПП "Солідарність". Звісно, "екс", бо фактично представників БПП у міськраді вже немає. Її очільник - Андрій Матковський перед початком передвиборчого процесу перебрав на себе обов'язки голови міської організації ВО "Батьківщина". Разом із ним до партії перейшли і п'ятеро колег-депутатів - Володимир Корчака, Майя Матвеєва, Юлія Мелкумова, Віталій Павлій, В'ячеслав Федоряка. Під прапором "Батьківщини" вони і балотуються тепер до міської ради та всі, крім Майї Матвеєвої, офіційно стали членами партії.

Від колишньої фракції "Батьківщина" лишився один депутат, який іде на вибори від цієї партії вже з новим лідером Андрієм Матковським. Це Андрій Соколов. 

Фактично залишившись без команди, колишній голова фракції "Батьківщина" Олег Бєлоножко цьогоріч до міської ради вирішив не йти. Наразі він балотується до Полтавської обласної ради - теж від "Батьківщини".

Фракція СДП йде на вибори у повному складі – кандидатами зареєстровані Юрій Синяк, Олександр Кісільов, Олександр Рагулін та Олена Чірікова-Зоріна. Від соціал-демократів балотується та претендує на мерське крісло і секретар міськради Олександр Шамота.

Фракція ВО "Свобода" веде під своїм прапором у раду трьох нинішніх депутатів - Юліана Матвійчука, Тараса Синяговського та Артема Чубенка. 

Вадим Ямщиков, який упродовж п'яти років був у складі "Свободи", влітку вийшов із партії і на місцевих виборах вирішив балотуватися вже від президентської "Слуги Народу". 

Від нової для міськради політсили йде і позафракційна Тетяна Паутова, депутатка балотується від місцевої партії "Довіра".

Нову партію на виборах представляє й Ірина Климко. Депутатка балотується від всеукраїнської партії "За майбутнє". Нагадаємо, Ірина Климко в складі "Совісті України" більше двох років пропускала засідання комісій і сесій.

До речі, Ірина Климко - пасербиця претендента на пост міського голови від політсили "За майбутнє", екс-мера Полтави Олександра Мамая. 

Ще шестеро нинішніх депутатів балотуються в районні ради. У Шевченківську районну у місті Полтава раду йде від "Свободи" Сергій Литвиненко. У Полтавську райраду від партії "За майбутнє" йдуть Владислав Кива, Максим Голдиш та Володимир Медяник. Від "Рідного міста" першим номером в цю ж раду балотується Микола Перепелиця. 

Також згадаємо депутата Олександра Глазова, члена фракції БПП "Солідарність". Він не йде в міську раду разом із іншими колегами по фракції. Натомість балотується до Полтавської райради від політпартії "Слуга Народу".

Не йдуть цього року в депутати фракції "Самопоміч" у повному складі (Дмитро Сенчакович, Сергій Бутко, Дмитро Лаптєв), троє депутатів від "Совісті України" (Ліліана Бєлашова, Володимир Левченко, Григорій Сахно), Анатолій Костенко ("Свобода") та решта від нинішньої фракції ВО "Батьківщина" - Юрій Бойко, Анатолій Клименко, Дмитро Петров та Олександр Пінчук.
 

влада, вибори, партія, міськрада, депутат

За темою:

  • Місцевим радам дозволили фінансувати військові підрозділи та голосувати дистанційно
  • Перейменування: Антон Макаренко залишається у минулому
  • На Полтавщині чули звуки вибухів під час тривоги
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.