ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:30 21.08


STEM-лабораторії: скандальне замовлення у 21 мільйон

На Полтавщині оголосили про початок торгів у галузі освіти з надто детально прописаними умовами під конкретних постачальників, що є корупцією.

Напередодні Інститут модернізації змісту освіти опублікував лист МОНу від 14 серпня "Щодо неухильного дотримання законодавства", який стосується всіх департаментів та управлінь освіти країни.  

У цьому листі, передумовою для написання якого стали численні скарги щодо корупційної складової у публічних закупках, визначаються єдині технічні характеристики для всіх закупок, пов'язаних із комп'ютерним, мультимедійним обладнанням, засобами навчання для початкової школи та меблевих стандартів. 

Це документ з'явився після того, як у кількох регіонах, зокрема і на Полтавщині, оголосили про початок торгів у галузі освіти з надто детально прописаними умовами, що дають підстави для участі в них конкретних постачальників.  

Так, наприклад, КУ "Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів" Полтавської обласної ради оголосив про початок тендеру на оснащення закладів загальної середньої освіти STEM-лабораторіями. Очікувана вартість торгів – понад 21 млн грн. 

Наразі дана закупка вже має три вимоги оскарження та зміни умов проведення. У одній із них, яку, відповідно до законодавства, подала одна з компаній-учасників закупки, йде мова про те, що замовником (тобто комунальною установою) встановлено такі технічні вимоги до деяких позицій, які відповідають асортименту лише від одного виробника.     

Така конкретна деталізація унеможливлює участь більшості постачальників і викликає сумніви щодо прозорості організації та проведення цієї закупки.  А деякі вимоги у тендерній документації повністю відповідають лише обладнанню, яке виготовляється у конкретної компанії, наприклад, як інтерактивна панель компанії B-Pro. Також ця компанія є дистриб'ютором обладнання, характеристики до якого чітко прописані у цій документації.

 

Анна ЗАХАРОВА

тендер, освіта, корупція, закупка, гроші

За темою:

  • На реконструкцію ще одного колектора в Полтаві витратять понад 10 мільйонів гривень
  • Переплата на генераторах освітян Полтави перевищила три мільйони гривень 
  • Полтавці придбають пікапи для захисників за вісім мільйонів гривень
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.