ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:15 07.01


Суд арештував будівельне майно біля екс-кінотеатру Котляревського

Клопотання слідчої про арешт майна в рамках провадження щодо незаконного будівництва та пошкодження пам'ятки архітектури національного значення задовольнила суддя Олена Шевська (Октябрський райсуд).

У тексті ухвали йдеться про те, що в ході обшуків 30 листопада біля кінотеатру знайдені будматеріали та інструменти: 25 мішків зі стекло-ватою, 2 бетонозмішувачі (верхні частини в цементному покритті), а також електричні зварювальні апарати та перфоратори. Їх визнали речовими доказами в справі та взяли під розписку в завгоспа будівлі і будмайданчика.

Арештувати ж саму будівлю раніше суддя відмовилася, повідомляє Zmist.pl.ua.

Оскільки у ході досудового розслідування встановлено обставини, які свідчать про пошкодження пам'ятки архітектури національного значення по вул. Соборності, 31 у місті Полтаві, у ході здійснення будівельних робіт без належних правових підстав, існує необхідність у накладенні арешту на виявлені будівельні матеріали та інструменти, які являються речовими доказами, з метою їх вилучення та унеможливлення будівництва, яке призводить до пошкодження пам'ятки архітектури національного значення

– зазначила слідча Олександра Мандик у своєму клопотанні. Нагальність арешту, пояснює слідча, полягає в запобіганні можливості приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі або відчуження зазначених доказівю

Прокурор Ігор Зінченко клопотання підтримав.

Володілець майна до суду не з'явився, не пояснивши обставини.

Однак на одному з засідань у справі Галина Марченко, представниця ТОВ "Старнайт" зазначила, що їй нічого не відомо про обшуки і що зафіксована техніка невідомо чия.

Суддя Олена Шевська ухвалила заборону використання (арешт) будматеріалів і техніки, що розміщується на майданчику. Також дозволила за потреби вилучати це майно.

Оскаржити таке рішення можна впродовж п'яти днів.

Нагадаємо,  "Старнайт" орендує в міста земельну ділянку (вул. Соборності, 31) і будівлю пам'ятки екс-кінотеатру Котляревського.

Наразі в ній працює нічний клуб, ресторан і низка магазинів. Ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.197-1 (самовільне будівництво) і ч.3 ст.298 (умисне пошкодження пам'ятки) ККУ, розслідують з 13 квітня 2017 року. Під час добудови майданчика впритул до пам'ятки обурені активісти писали заяви до поліції та влаштували кілька акцій протесту. Інспектори Держархбудінспекції визнали будівництво незаконним і виписали штраф в 1 млн 440 тис. грн.

Забудовники переконані в законності своїх дій, що підкріплюють документами – дозволами міськради, експертизами фахівців.   

екс-кінотеатр Котляревського, арешт майна, суд

За темою:

  • У Полтаві планують збудувати новий мікрорайон на людських кістках. ВІДЕО
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.