ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:44 05.01


Суд над екс-заступником мера Полтави не відбувся: прокуратуру реорганізують

Чергове засідання у Київському райсуді Полтави по справі колишнього заступника міського голови Дмитра Трихни перенесли на 9 лютого.

Відбулося третє засідання суду/Фото Віталій Лучко Відбулося третє засідання суду/Фото Віталій Лучко Відбулося третє засідання суду/Фото Віталій Лучко Відбулося третє засідання суду/Фото Віталій Лучко Відбулося третє засідання суду/Фото Віталій Лучко Відбулося третє засідання суду/Фото Віталій Лучко Відбулося третє засідання суду/Фото Віталій Лучко Відбулося третє засідання суду/Фото Віталій Лучко Відбулося третє засідання суду/Фото Віталій Лучко Відбулося третє засідання суду/Фото Віталій Лучко

5 січня відбулося третє засідання суду Октябрського району під головуванням судді Юрія Куліша. З’явилися обвинувачений Дмитро Трихна, колишній заступник міського голови Полтави, та потерпіла Лариса Гольник із своїми адвокатами. Були присутні депутат міської ради від Партії простих людей Олександр Шамота та журналісти місцевих ЗМІ.

Потерпіла мала сьогодні давати свідчення щодо обставин справи. Але представник прокуратури Ярослав Толмачов, який прийшов із запізненням, здивував несподіванкою. Він звернувся до суду із проханням перенести засідання у зв’язку з реорганізацією свого підрозділу. Справа в тому, що Генпрокурор України напередодні Нового року видав наказ, згідно з яким в областях ліквідовуються відділи з нагляду за додержанням законів організаціями, які ведуть боротьбу з корупційними злочинами. Оскільки на даний момент Ярослав Толмачов не знає своїх нових повноважень, це може бути використане учасниками процесу в своїх інтересах і вплинути на остаточне рішення по справі. Всі сторони погодилися з цим і суддя Юрій Куліш переніс засідання на 9 лютого (14:00).

Підсудний Дмитро Трихна традиційно не давав коментарів журналістам. Натомість потерпіла Лариса Гольник відзначила, що такий поворот подій не найкращим чином характеризує діяльність прокуратури, є черговим "головотяпством", через яке страждають люди. Адже реорганізація відомства зачепить інші справи по всій Україні, на розгляді яких у суді має бути присутній їхній офіційний представник.

Нагадаю, що Дмитро Трихна обвинувачується відповідно до двох статей ККУ. Йдеться про ч. 3 ст. 369 (намагання дати хабара) та про ч. 1 ст. 276 (втручання у роботу судді з метою, аби було винесене неправосудне рішення) щодо судді Октябрського райсуду міста Лариси Гольник. Трихну звинувачують у тому, що під час розгляду нею справи щодо мера Полтави Олександра Мамая у зв’язку із вчиненням останнім корупційних діянь він виступив певним "посередником": намагався домовитися із суддею про закриття справи через спливання строків давності без встановлення вини очільника міста. Цікаво зазначити, що справа щодо Олександра Мамая таки була закрита – але Решетилівським районним судом.

Анна СОЛТОВСЬКА

суд, Октябрський, райсуд, Гольник, Трихна, Мамай, головотяпство, хабар, Куліш, Шамота, адвокат, прокурор, суддя, генпрокурор, Толмачов

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.