ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:00 30.10


Суд скасував скандальне рішення щодо перейменування вулиці Пошивайлів в Опішні

Другий апеляційний адміністративний суд у Харкові постановою від 15 жовтня 2020 року визнав протиправним та скасував рішення Опішнянської селищної ради про перейменування вулиці Явдохи та Гаврила Пошивайлів.

Постанова набрала законної сили з дати її прийняття.

Рішенням п'ятої сесії сьомого скликання Опішнянської селищної ради від 13 березня 2019 року вулицю Явдохи та Гаврила Пошивайлів в Опішні Полтавської області було перейменовано на вулицю Свято-Михайлівську. Таким чином депутати незаконно прибрали з мапи Гончарної столиці України імена видатних достойників, які є представниками  однієї з найдавніших в Україні гончарських династій і зробили визначальний внесок у перетворення селища в туристичний і музейний центр країни. Вони були засновниками першого в Україні приватного музею кераміки та ідеологами розбудови в селищі Національного музею гончарства. На цій вулиці вони мешкали, а в їхньому будинку 1999 року було створено Меморіальний музей-садибу гончарської родини Пошивайлів. 

Надання їхнього імені вулиці, де вони все своє життя разом з іншими майстрами творили феномен опішнянської кераміки, де було започатковано перший музей гончарства й звідки тріумфальною ходою почався розвиток селища як визначного туристичного центру не лише України, але й Європи, постало виявом вдячності опішнян подвижникам і патріотам рідного краю, які все своє життя поклали на вівтар гончарсько-мистецької слави Опішні.

 

Увічнення відомих в Україні імен Явдохи та Гаврила Пошивайлів в комплексі з іншими заходами сприяло відновленню національної та державотворчої аури селища, формуванню його позитивного іміджу знакового й виняткового населеного пункту країни, розвитку в ньому туристичної інфраструктури, мало бути суттєвим аргументом в утвердженні Опішні як визначного історичного, наукового, культурно-мистецького й туристичного центру України.

Фактично ж депутати Опішнянської селищної ради були введені в оману двома особами − самопроголошені "відповідальні за проведення громадського обговорення" створили так званий "Оргкомітет", усупереч чинному законодавству, присвоїли собі право організовувати громадське обговорення і зрежисували незаконне перейменування.

Так зване "громадське обговорення" питання про перейменування вулиці Явдохи та Гаврила Пошивайлів в їхньому виконанні перетворилося на ганебний фарс з підміни собою органу місцевого самоврядування, а Опішнянська селищна рада, знаючи про незаконність таких дій приватних осіб, на основі підготовлених ними протоколів та звіту про нібито проведене "громадське обговорення" у незаконний спосіб, через півтора року після його проведення, прийняла рішення про перейменування вулиці Явдохи та Гаврила Пошивайлів.

Вказане рішення органу місцевого самоврядування було прийняте з порушеннями численних норм законів та підзаконних нормативних актів, які обов’язкові до застосування при прийнятті рішень, що стосуються зміни назв вулиць. Отже, колегія суддів прийшла до висновку, що оскаржуване рішення п'ятої сесії сьомого скликання Опішнянської селищної ради від 13.03.2019 "Про перейменування вулиці Явдохи та Гаврила Пошивайлів на вулицю Свято-Михайлівську в смт Опішня" прийнято не на підставі та не у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, без дотримання вимог ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.
______________________________
*З Постановою Суду в Справі № 530/716/19 можна ознайомитися за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/92331904
 

суд, закон, пам'ять, історія, гончарство, Опішня

За темою:

  • Суд скасував рішення про перенесення памʼятника Раїсі Кириченко
  • Обвинувачену у держзраді суддю Полтавського райсуду звільнили
  • Прокуратура передала до суду обвинувачення очільниці департаменту Полтавської міськради
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.