ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:32 27.12


Суд у Миргороді зобов'язав поліцію почати кримінальну справу щодо порушень на виборах

Миргородський міськрайонний суд Полтавської області 23 грудня зобов'язав поліцію почати кримінальне провадження за фактами фальсифікації виборів сільського голови у Великих Сорочинцях.

Рішення суду цитує редакція "Четвертої влади".

Нагадаємо, 18 грудня у Великих Сорочинцях відбулися вибори голови об'єднаної територіальної громади і сільських депутатів. На перемогу претендували два основні кандидати - Павло Полєков (діючий сільський голова, його підтримує перший заступник голови Полтавської обладміністрації Андрій Пісоцький) та Ірина Пазинич (самовисуванець, у минулому - секретар сільради). В ході дня голосування довірені особи Пазинич зафіксували ряд порушень, у тому числі спробу підкупу виборців прямо на виборчій дільниці. Йшлося про продаж голосу за Полєкова за 300 гривень.

Крім того, було зафіксовано масове підвезення виборців. У ході підрахунку голосів на одній із трьох дільниць в урнах було виявлено бюлетені, які значно за кольором і на дотик відрізнялися від справжніх. Бюлетені для голосування за кандидата на пост глави ОТГ повинні були бути рожевого кольору, а за депутатів - жовтого. Бюлетені, схожі на підроблені, були білого кольору і стосувалися голосування за главу ОТГ. Довірені особи Ірини Пазинич викликали поліцію, проте заяву до 23 грудня не було внесено в ЄРДР. Крім того, сільська виборча комісія прийняла протоколи дільничної та врахувала їх при підрахунку голосів. Фактично ні комісія, ні поліція не зреагували на заяви про фальсифікації результатів виборів в Великих Сорочинцях.

Зобов'язати уповноважену посадову особу Миргородського відділення національної поліції України в Полтавській області (слідчого) внести в ЄРДР відомості згідно із заявою... від 18 грудня 2016 року про скоєне кримінальне правопорушення, передбачене статтею 158 Кримінального кодексу України

- сказано в рішенні Миргородського міськрайонного суду від 23 грудня 2016 року.

Рішення оскарженню не підлягає.

Цікаво, що громадська ініціатива зі спостереження за виборами "Опора" заявила, що вибори на Полтавщині пройшли без значних порушень.

вибори, суд, поліція

За темою:

  • Головою Котелевського райсуду знову обрали Мальцева
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.