ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:25 11.10


Суд відкрив провадження у справі про банкрутство "АвтоКрАЗу"

Господарський суд Києва відкрив провадження у справі про банкрутство ПрАТ "АвтоКрАЗ", визнавши грошові вимоги ПАТ "Ощадбанк" в розмірі 555,688 мільйонів гривень і ввів процедуру розпорядження майном боржника.

Згідно з визначенням суду від 24 вересня 2018 року, оприлюдненому в держреєстрі судових рішень, введена процедура мораторію на вимоги кредиторів.

Призначений розпорядником майна "АвтоКрАЗу" арбітражний керуючий Вадим Кізленко до 13 листопада зобов'язаний надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, в тому числі, витяги з держреєстрів заборон щодо майна боржника. Також до цієї дати повинен бути складений реєстр кредиторів.

Суд зобов'язав розпорядника майна до 24 листопада провести інвентаризацію майна. Попереднє засідання суду призначене на 3 грудня 2018 року.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в "АвтоКрАЗі", підприємство вважає таке рішення суду передчасним і прийнятим без належного з'ясування всіх обставин справи.

"Судом першої інстанції не був прийнятий до уваги той факт, що вимоги Ощадбанку повністю забезпечені заставою майна не тільки боржника ПрАТ "АвтоКрАЗ", але і іншими юридичними особами-поручителями, що, згідно із законодавством, виключає можливість порушення справи про банкрутство", — зазначила прес-секретар "АвтоКрАЗу" Діна Стеганцева.

Вона підкреслила, що в зв'язку з цим адвокати "АвтоКрАЗу" впевнені в незаконності винесення такого рішення господарським судом.

"Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції, в якій буде викладено вичерпний список аргументів про порушення матеріального і процесуального права, буде подана в новостворений і незаангажований Північний апеляційний господарський суд у встановлені законом строки", — зазначила вона.

При цьому Стеганцева нагадала, що "АвтоКрАЗ» не вперше знаходиться в подібній ситуації. Аналогічна ситуація була з палацем культури, будівлею автозаводської поліклініки та іншими об'єктами, що належать "АвтоКрАЗу".

Вона також повідомила, що проти приватного нотаріуса Кременчука Олександра Прокопа, який відчужив ці об'єкти на користь одного з банків-кредиторів, Генпрокуратурою порушено кримінальне провадження за зловживання повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки, за ознаками кримінальних злочинів, передбачених КК України.

"Постановами Печерського райсуду Києва від 27 вересня 2018 року задоволено клопотання слідчого про виїмку у нього і банку-кредитора документів, що стосуються відчуження об'єктів" АвтоКрАЗу "та накладено повторний арешт на нерухоме майно", - повідомила прес-секретар.

За її словами, "АвтоКрАЗ" впевнений, що і ця апеляція буде розглянута на користь підприємства, оскільки є всі підстави для скасування рішення суду.

Згідно держреєстру судових рішень, Ощадбанк ще в 2016 році звернувся до госпсуду Полтавської області із заявою про порушення справи про банкрутство "АвтоКрАЗ" (тоді - ПАТ) у зв'язку з неможливістю боржника погасити борг.

Однак тоді госпсуд відмовив у порушенні справи, але це визначення було скасовано Харківським апеляційним госпсудом в серпні 2016 року.

Потім справу було передано до госпсуду Києва та судові розгляди тривали.

"АвтоКрАЗ" — відомий на світовому ринку український виробник вантажної техніки, випускає 33 базові моделі, понад 260 модифікацій і комплектацій автомобільної техніки "КрАЗ", в тому числі, в інтересах ЗСУ.

Входить у фінансово-промислову групу бізнесмена-нардепа Костянтина Жеваго. У 2017 році завод скоротив чистий дохід на 15% згідно показників 2016 року — до 1 млрд 048 млн грн, чистий збиток скоротився в 2,1 рази — до 89,73 млн грн.

суд, АвтоКрАЗ, Костянтин Жеваго, бізнес, промисловість, Ощадбанк

За темою:

  • Кернес знову не доїхав до полтавського суду
  • У Полтаві таки провели сесію міськради
  • Обвинуваченим у різанині поблизу "газетної арки" продовжили домашній арешт
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.