ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:01 10.02


Суддя Логвінова повернула свого колегу до розгляду справи проти Трихни

Справу судді Лариси Гольник, яку нібито звинуватили у вимаганні хабаря у мера Полтави Мамая за закриття справи проти нього, вестиме, на її думку, "упереджений" суддя.

Сьогодні вранці суддя Київського районного суду Полтави Ольга Логвінова розглянула два клопотання потерпілої Лариси Гольник щодо відводу судді Юрія Куліша від справи проти колишнього заступника міського голови Полтави Дмитра Трихни. Перше стосувалося недопуску журналістів до резонансної справи, а друге – можливої заангажованості судді.

Коли головуюча Ольга Логвінова відкрила судове засідання, слово взяла потерпіла Лариса Гольник. Спочатку вона згадала про телевізійників "ІРТ", яким вчора, по суті, заборонив знімати відкритий процес суддя Юрій Куліш. Гольник, зокрема, зазначила, що Куліш спотворив думку прокурора, який насправді не заперечував проти зйомки процесу, а також він не зазначив, на яких самих свідків може так вплинути відеозйомка, що це спотворить судовий розгляд:

Це проти діяльності журналістів та принципів гласності. /.../ Суддя Куліш проявив вибірковість. Адже журналісти друкованих та інтернет ЗМІ можуть подати матеріали про цей суд, а телебачення – ні. Я вважаю, що дане рішення судді Куліша підтверджує його упередженість та необ'єктивність, тому прошу про відвід. Свого часу мене було публічно звинувачено (мером Полтави Олександром Мамаєм, - Авт.) у вимаганні неправомірної вигоди, а тут хочуть зробити так, аби ніхто нічого не знав.

Також, за даними Лариси Гольник, сторона підсудного має на меті викликати в якості свідків мера Полтави Олександра Мамая, його адвоката Олександра Ковжогу та голову Октябрьського районного суду Полтави Олександра Струкова. А покази людей такого рівня цікаві для полтавців у контексті справи про намагання дати хабар.

Також Лариса Гольник вкотре наголосила на своїй позиції щодо рішення судді Куліша у справі колишнього керівника ТОВ "Торговий дім "Інтер-агро" В.В. Третьякова, через якого держава недотримала понад мільйон гривень ПДВ. Його із Дмитром Трихною пов'язує колишній роботодавець Олександр Мамай.

Їй опонував адвокат підсудного Юрій Шеховцов:

Не бачу, яким чином Трихна має відношення до Третьякова. Немає доказів, що суддя виніс неправомірне рішення. /…/ Не треба ставити знак рівності між журналістами і відеозйомкою. Журналіст несе відповідальність за опублікований текст, а за відеоряд – не несе. І, по суті, це є засобом тиску на суд.

Цікаво, що прокурор Сергій Мандич вкотре не погодився із позицією Лариси Гольник та її захисника. У підсумку суддя Ольга Логвінова винесла очікувану ухвалу, яка не підлягає оскарженню: відвід Юрія Куліша по справи "Гольник проти Трихни" не відбудеться. Після цього до зали суду повернувся суддя Куліш і продовжив розгляд кримінальної справи. Але Лариса Гольник заявила про своє погане самопочуття, через що попросила перенести розгляд справи на інше число. Юрій Куліш був явно незадоволений таким поворотом:

Тільки ж ви обов'язково довідку від лікаря привезіть, не забудьте.

На прохання адвоката потерпілої Євгенія Щербакова про переніс справи на інше число через його роботу в Октябрьському суді Куліш різко зазначив, що наявність інших справ не є підставою для відкладення судового засідання. Тож наступне судове засідання відбудеться 19 лютого о 8:00.

Анна СОЛТОВСЬКА

Трихна, Мамай, суд, Гольник, клопотання, Куліш, Київський райсуд

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.