ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:38 20.12


Сумоїстка Марія Дрбоян підкорила столичний дохьо!

Глядачі вщент заповненого Палац спорту у Києві стали свідками найяскравішого спортивно-бійцівського шоу країни 2015 року – «Ukrainian Combat Games», у якому блискуче виступила полтавська сумоторі.

На центральному майданчику країни під прицілом майже 50 акредитованих ЗМІ топ-бійці України розіграли звання найсильніших одразу в 10-ти видах бойових мистецтв. У змагальній частині були представлені: сумо, ушу, панкратіон, джиу-джитсу, кікбоксинг, фрі-файт, карате, самбо, таїландський бокс Муей-Тай і боротьба на поясах Алиш.

Окрім титульних поєдинків, глядачі побачили показові номери в капоейра, тхеквондо, кендо, чоловічому командному ката, сольній композиції кікбоксингу та ушу дуйлянь.

 

Від самого початку спортивного шоу значну увагу до себе привертали могутні українські сумоторі - борці сумо. Вони виступали на спеціальному майданчику – дохьо – зірковим складом, до якого входили чемпіони та призери чемпіонатів світу та Європи. 10 кращих сумоторі провели командний матч, в якому протистояли дві збірні - умовна команда Східної України і умовна збірна Західної України (по 4 чоловіки та по одній жінці). У складі збірної Східної України виступала 20-річна полтавка, заслужений майстер спорту Марія Дрбоян.

Марії - 20 років. Її зріст - 187 см, вага - 125 кг. Вона дворазова чемпіонка світу та чемпіонка Європи з сумо. Суперницею полтавки була Іванна Березовська із Київської області (25 років, зріст - 183 см, вага - 125 кг, чемпіонка світу, заслужений майстер спорту).

Цікаво, що всі чотири чоловічих поєдинки завершилися внічию: до 70 кг - Святослав Семикрас (Вінниця) - Важа Даіаурі (Вінниця), до 95 кг - Костянтин Булатов (Київська обл.) - Антон Чуєв (Харків), до 115 кг - Владислав Левенок (Суми) - Микола Кожухов (Суми), понад 115 кг - Дмитро Сліпченко (Суми) - Олександр Вересюк (Вінниця). Перед завершальним протистоянням жінок рахунок у матчі був нічийним - 2:2, тож виявляти команду-переможця прийшлося у поєдинку двох жінок - чемпіонок світу - Марії Дрбоян з Іванною Березовською. І Марія, і Іванна одразу пішли в "лобову" атаку, переможницею в якій стала полтавка.

Саме наша землячка таким чином і принесла перемогу «східнякам» у командному матчі із сумо «Ukrainian Combat Games».

 

Марія народилася 11 січня 1995 року у селі Благівка на Луганщині. Займалася легкою атлетикою (метання диска та молота, штовхання ядра). Сумо займається з 2012 року. Після початку військових дій на сході країни перебралася жити на  Полтавщину.

 

Анна МАМЧЕНКО

Марія Дрбоян – ліворуч на дохьо

Сумо

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.