ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:30 07.09


Реінкарнація "Енеїди". У Полтаві відкрився новий театральний сезон. ФОТО

Новий, 83-й за ліком театральний сезон у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Миколи Гоголя розпочався з прем'єри легендарної "Енеїди" за Котляревським.

У п'ятницю, 7 вересня, в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі відбулася прем'єра безсмертного твору Івана Котляревського "Енеїда". Його обрали не випадково: нинішнього року виповнилося 220 років, як "Енеїда" була опублікована вперше.

Хоча виставу силами театру імені Гоголя на полтавській сцені ставили неодноразово, режисеру Владиславу Шевченку таки вдалося здивувати глядача. Вистава вийшла така, як, вочевидь, її задумував сам Іван Петрович Котляревський — бурлескно-травестійною.

Ми спробували втілити першоджерела. Іван Петрович писав цю поему як бурлеск, тому ми й зробили цю поему як музичний бурлеск. А попередні постановки були більш героїко-патріотичними. Наше сьогоднішнє прочитання – це все-таки комедія. Це моя сценічна редакція та постановка на основі твору Котляревського

– розповів режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко.

За словами режисера, родзинкою вистави є легкий спосіб подачі драматичного матеріалу, багато пісень і танців, трішки гумору та розважальна "перчинка". Владислав Шевченко також є автором більшості текстів пісень, які виконуються у виставі. А от музику до вистави написав відомий полтавцям по виставі-казці "12 місяців" композитор Андрій Зименко.

Окрім режисерських рішень, велике враження залишають і художні: декорації та костюми. Художник-постановник Ірина Кліменченко зазначила, що декорація складна і об'ємна, але вона якнайкраще передає атмосферу, в якій розгортаються події "Енеїди".

Декорації, можливо, для глядача будуть несподіванкою: в нас п'ять кораблів, які підвішені на ланцюгах і плавають у повітрі, як по воді, піднімаючись високо над Олімпом

– розповіла художник-постановник вистави Ірина Кліменченко.

Варто зазначити, що участь у постановці взяли всі без виключення актори трупи, тож масові сцени вистави багатолюдні і яскраві. Цілковитою несподіванкою стали для глядачів і костюми акторів: щільні трико кольору шкіри створюють реалістичну ілюзію оголеної натури, а практично в усіх жінок, задіяних у виставі, за допомогою спеціальних поролонових накладок підкреслені груди й сідниці. Та й костюм самого Енея створює ефект оголеної атлетичної статури.

Власне, постановники "Енеїди" намагалися якомога ближче підійти до ілюстрацій твору – веселі завзяті козаки та життєрадісні, легкої вдачі жінки, і Еней, ласий до плотських утіх. Деякі вакхічні сцени вийшли доволі реалістичними. Вочевидь, саме через це на першому закритому показі вистави після антракту в залі залишилося багато вільних місць. Утім, глядачі, що додивилися виставу до кінця, щирими оваціями дякували творчому колективу.

Ново, сучасно, незаангажовано – такі мої враження. Знайти режисерський хід було насправді дуже важко. Адже це вистава, які вже ставилася в нашому театрі, в Донецькому театрі була інсценізована і мала великий успіх – здається, всю режисуру і сценічні ходи там використали, які можна. А Владислав Шевченко знайшов сьогоднішнє "я" — воно цікаве і неординарне

– поділилася враженнями директорка Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

Головні ролі в оновленій "Енеїді" виконали провідні актори театру:

Котляревський – Сергій Озерянко,
Зевес – заслужений артист України Олександр Любченко,
Юнона – заслужена артистка України Маргарита Томм,
Венера – Наталія Сизова,
Еол – Богдан Чернявський,
Меркурій – Олександр Князь,
Нептун – Віталій Крапіва,
Бахус – Іван Гогоров,
Еней – Сергій Жмурко,
Низ – Тимофій Зінченко,
Евріал – Олександр Бородавка,
Анхиз – Сергій Козир,
Геба – Наталія Верченко,
Сивілла – Вікторія Ягодка,
Ацест – заслужений артист України Олег Шеремет,
Дідона – заслужена артистка України Катерина Філатова,
Гандзя – Ольга Чернявська,
Латин – Володимир Філатов,
Лавися – Анна Денисенко,
Амата – заслужена артистка України Тетяна Любченко,
Турн – Геннадій Продайко.

Окрім двох прем'єрних показів 7 вересня, у полтавського глядача буде нагода побачити виставу протягом місяця ще двічі – 8 та 21 вересня.

культура, мистецтво, театр, прем'єра, вистава, Енеїда, Котляревський

За темою:

  • У Полтаві показали прем’єру "Як рятували країну Мережину"
  • Полтава вперше прийняла харківський театральний фестиваль
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.