ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:01 12.02


Телефонне право вирішує все: історія про те, як полтавці з газовиками боролися

Працівники "Полтавагазу" ще 5 лютого відімкнули 18 квартир будинку на бульварі Юрія Побєдоносцева, 3 від газу. А щоб вирішити проблему, вистачило дзвінка одного чиновника іншому.

До видання Poltava365.com звернулися мешканці дев'ятиповерхівки на бульварі. Юрія Побєдоносцева, 3 із своєю проблемою: газовики відімкнули два стояки із чотирьох через нібито ремонтні роботи. Про деталі конфлікту розповіла голова кооперативу "Конвалія" Людмила Горяєва:

У нас всі квартири обладнанні газовими плитами, тому люди майже тиждень не можуть приготувати собі гарячу їжу. Серед них є немовля та пенсіонери. 5 лютого на дверях з'явилося оголошення від "Полтавагазу" про те, що з 8:00 до 16:00 буде відімкнено газопостачання через ремонтні роботи. Мені потрібно було поїхати у справах і, коли я повернулася, виявилося: до газопостачання підключили лише два стояка з чотирьох. Мені зателефонував один з робітників та сказав, що потрібно підписати договір на встановлення загальнобудинкового лічильника, інакше газ вони не увімкнуть. Приїхати за договором у мене не було змоги, тому ми домовилися, що мені привезуть його наступного дня. Це все відбувалося минулої п'ятницю, у вихідні ніхто не приїхав, тому в понеділок я поїхала за ним сама. Почали розбиратися, я говорила із заступником керівника служби експлуатації внутрішньобудинкових мереж і газового обладнання "Полтавагазу". Він вів себе по-хамськи, погрожував, що поки ми не підпишемо договір щодо експлуатації складових газових мереж, вони нам газ не підключать. Я не взяла на себе відповідальність вирішувати за всі 18 сімей. Адже перед тим, як приймати подібні рішення, повинна порадитися з кожним, кого це буде стосуватися, це ж буде нести додаткові фінансові витрати. Я просила пустити зараз газ та дати нам декілька днів, щоб порадитися, але мене вигнали з кабінету та сказали, що поки договір не підпишемо, газу ми не побачимо.

За інформацією голови кооперативу, серед відключених від газу жильців немає боржників. На своїх зборах обурені люди вирішили нічого із газовиками не підписувати і нічого їм не платити. Крім договору, "Полтавагаз" хоче отримати з мешканців майже вісім тисяч гривень за встановлення зовнішньобудинкового лічильника, адже лише чотири квартири у дев'ятиповерхівці мають власні прилади обліку.

Цікаво, що причини такої незрозумілої поведінки газовиків вони ж самі називають різні. Так, оператор "104" повідомив кореспонденту Poltava365.com, що у будинку по бульвару Юрія Побєдоносцева, 3 стався витік газу і, доки він не буде ліквідований, підключати не можна.

У той же час працівник служби експлуатації внутрішньобудинкових мереж і газового обладнання компанії, який не побажав представитися, сказав:

Питання щодо підключення газу має вирішуватися із головою кооперативу, а у них немає договору.

Протягом тижня без газу мешканці писали листи з описом своєї проблеми до АМКУ, в Полтавський міськвиконком, до прокуратури.

Коли даний матеріал був готовий до друку, ми дізналися: представників будинку 11 лютого запросив до себе на прийом перший заступник Полтавської ОДА Андрій Пісоцький. І вчора пізно ввечері людям поновили газопостачання.

Нібито той особисто подзвонив керівнику ПАТ "Полтавагаз" Ростиславу Гринчаку – і проблема, яка не вирішувалася тиждень, вирішилася за кілька годин...

Анна СОЛТОВСЬКА

чиновники, газ, Полтавагаз, бюрократія, телефон

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.