ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:45 16.04


Телемедицину обіцяють запровадити в кожній амбулаторії Полтавщини

Незабаром телемедицина запрацює в кожній амбулаторії регіону. Це означає, що відеоконсультації лікарів стануть більш доступні пацієнтам і в маленьких віддалених селах.

Таке обіцяють у Полтавській ОДА.

Заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко розповів про розвиток та широке застосування телемедичної платформи в регіоні.

Нині, в період пандемії, ще актуальнішим стає формат дистанційних відеоконсультацій, що дозволяє зберегти здоров’я лікарів і пацієнтів, а також взаємодіяти медикам із колегами в особливо складних випадках. Таку можливість надають телемедичні технології, які нині набирають обертів і відкривають можливості надання якісних медичних послуг, зауважує Ігор Панченко.

 

У 2019-2020 роках на Полтавщині за кошти субвенції з державного й місцевого бюджетів для потреб амбулаторій, що працюють у сільській місцевості, закупили 339 програмно-апаратних комплексів для телеметрії та телемедичного консультування на понад 23 мільйони гривень.

– Наразі технічна складова роботи телемедицини забезпечена в повному обсязі. За дорученням голови Полтавської ОДА Олега Синєгубова з метою повноцінної та ефективної роботи цієї системи ми проводимо онлайн-навчання лікарів, для того щоб пацієнт із кожного населеного пункту області міг отримати консультацію лікаря-фахівця обласної лікарні імені Скліфосовського або обласного клінічного кардіологічного диспансеру,– розповів Ігор Панченко.

Як зауважив чиновник, після завершення навчання, орієнтовно з травня, громадяни та лікарі отримають повноцінний доступ до всіх складових телемедичної платформи:

 
- доступність діагностики для пацієнта;
- швидкість отримання показників стану здоров’я;
- консультації «пацієнт-лікар», «лікар-лікар»;
- диспетчеризація звернень.

Нині телемедицина стає важливою галуззю не лише в сфері медичного обслуговування людей, а й в обміні професійним досвідом, дистанційному навчанні, підвищенні рівня кваліфікації лікарів без відриву від роботи.

телемедицина

За темою:

  • На Полтавщині за минулу добу зареєстровано 104 випадки захворювання на COVID-19
  • COVID-19: вісім жертв хвороби зафіксували в області минулої доби
  • COVID-19: шість смертей за добу зареєстрували в області
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.