ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:54 24.05


"Укргазвидобування": проблеми та перспективи роботи обговорили у Полтаві. ФОТО

У Полтавській ОДА відбувся круглий стіл "Перспектива діяльності "Укргазвидобування" у Полтавській області". Основною темою обговорення стали екологічні та земельні питання.

На зустріч, ініційовану газовидобувним товариством, зібралися представники обласної екологічної інспекції, Департаменту земельних відносин, Департаменту охорони довкілля та радіаційної безпеки, обласної ради та органів місцевого самоврядування.

Основна мета круглого столу – відкрите обговорення актуальних тем діяльності АТ "Укргазвидобування" з представниками громад та державних установ і організацій, визначення спірних  питань та намагання знайти для них рішення, які влаштовують всі зацікавлені сторони.

Як розповів директор із земельних питань АТ "Укргазвидобування" Володимир Соколовський, найближчим часом у межах програми модернізації на 2018-2020 роки підприємством планується  придбання ще 30 нових станків до 32 працюючих, щоби таким чином збільшити кількість майданчиків для буріння до 62-х, а згодом і до 66-ти. Планують, що 12 нових станків будуть встановлені на Полтавщині — на цьому обладнанні працюватимуть бригади, які складаються виключно з українських фахівців, причому кількість робочих місць буде збільшена.

 

У нас на свердловинах зараз працюють бригади по 36 осіб, але обладнання зношене, йому понад двадцять років. На нових станках,  які везуть з-за кордону, працюватимуть бригади по 40 осіб, вони складатимуться виключно з місцевих фахівців

– зазначив Володимир Соколовський.

Планується, що поступово протягом 2019-2021 років обсяг видобутку газу на свердловинах Полтавщини буде зменшуватися, оскільки підприємство розробляє нові, більш перспективні ділянки в інших областях і переводить туди станки.

За даними, які наводить АТ "Укргазвидобування", діяльність в 2018 році характеризується змінами в сфері фінансування. Так, за чотири місяці поточного року до різних місцевих бюджетів надійшло від підприємства 157 мільйонів гривень рентної плати. Окрім того, підприємство бере на себе участь у ремонті ділянок доріг, якими рухається великоваговий транспорт та спецтехніка, задіяна у спорудженні свердловин, в розмірі 25-33,3% від вартості робіт.

У Гадяцькому районі  працює асфальтний завод, що належить АТ "Укргазвидобування", потужність якого на добу складає 7 тонн асфальтової суміші, що дозволяє суттєво допомогти в ремонті доріг місцевим громадам.

Утім, присутні на круглому столі представники місцевих громад закидають підприємству несумлінне виконання зобов’язання по утриманню доріг – у залі лунали свідчення, що спецтранспорт між свердловинами пересувається дорогами, які не зазначені в переліку таких, що підлягають дольовій участі в ремонті. Як, наприклад, дорога Гадяч — Липова Долина, яка закрита для руху великовагового транспорту, але заборона чомусь не діє на транспорт, що обслуговує свердловини "Укргазвидобування". На прохання очільників сільських громад допомогти з ремонтом інших ділянок доріг представник компанії відповів, що закон забороняє ремонтувати дороги, які не примикають до ділянок видобутку. Гарячі суперечки викликало також питання повернення землі, що знаходиться в користуванні акціонерного товариства, пайовикам.

 

Питання стосується землі, яка нещодавно належала товариству "Світанок". В 1999 році на ці землі "Укргазвидобування" отримало акт постійного землекористування. Зараз господарство ліквідоване, працівники господарства, а це близько 20 осіб з навколишніх сіл, частково звільнені. Дехто дійсно працює на підрозділах "Укргазвидобування", але більшість залишилися без роботи. Люди тепер не мають паїв – вони мали законне право претендувати на землю, але якимось чином земля від них пішла. За мінімальними підрахунками, вони за рік недоотримують від 30 до 40 тисяч гривень, які мали би з паїв. Інфраструктура "Світанку" розвалена, будівлі безхозні. На умовах спільної господарської діяльності комерційне підприємство приїжджає, обробляє землю і не несе ніякого соціального навантаження в районі. Район недоотримує щонайменше два мільйони гривень ПДФО на рік, а за умови сплати орендної плати в районі б залишалося ПДФО понад три мільйони

 – заявив депутат Полтавської обласної ради Володимир Бобиль.

Володимир Бобиль звернувся до керівництва АТ "Укргазвидобування" з проханням серйозно розглянути та вирішити питання передачі земельних паїв місцевим мешканцям, які мають на це законне право.

За словами Володимира Соколовського, вказана земельна ділянка знаходиться у власності Укргазвидобування, тому передати землі, які в минулому належали совхозу "Світанок", для розпаювання підприємство не має права. Зараз землю за договором сервітуту обробляє приватне підприємство "Альфа-капітал", яке належить Олександру Павлюченку.

30 років ці землі експлуатувалися нагло, землі занедбані. Не вина людей, що там колись був совхоз, який потім розформувався і люди не змогли отримати земель. Я прошу вас розглянути і нарешті вирішити питання про передачу земель людям, а не приватній фірмі, яка там господарює на власний розсуд

– вступився за селян перший заступник голови Полтавської обласної ради Євген Холод.

Утім, невирішені проблеми з погодженням на землекористування є й у "Укргазвидобування". Кілька десятків випадків відмов у погодженні на видобуток вуглеводнів має зараз підприємство, в зв'язку з чим декларує збитки у вигляді недоотриманих прибутків.

Ми, наприклад, лише по одній ділянці недоотримуємо щоденно 435 тисяч кубометрів газу – є такий землекористувач Подоляка в селі Байрак, із яким ми не можемо укласти угоду та отримати доступ до наших свердловин. Щорічно наша компанія втрачає до мільярда кубів газу через те, що ми не можемо отримати доступ до свердловин

– заявив Володимир Соколовський.

 

Ще одним гарячим питанням стало питання екологічної ситуації в Машівському районі. За словами голови постійної депутатської комісії з питань екології та раціонального природокористування Полтавської обласної ради Ігоря Горжія, на полі неподалік селища Базилевщина утворилася складна екологічна ситуація, пов'язана з діяльністю "Укргазвидобування". Про це ж заявляє і Володимир Бобиль.

Навпроти свердловини, просто посеред поля, примітивним способом забурені свердловини глибиною близько 25 метрів, з яких просто відрами черпають емульсію

– розповів пан Бобиль.

На це Володимир Соколовський відповів, що питання знаходиться на контролі відповідних фахівців підприємства, руху емульсії в бік населених пунктів немає, а конденсат своєчасно утилізується належним чином.

Щодо утилізації шламу, що утворюється в процесі буріння, то наразі для свердловин "Укргазвидобування", які знаходяться на Полтавщині, ця проблема також не вирішена до кінця. Поки що шлам вивозять на полігон для захоронення бурових відходів, який знаходиться в Харківській області. На Полтавщині для цієї мети ще не виділили ділянку і невідомо навіть, чи буде влаштований такий полігон на території нашої області.

Після завершення офіційної частини круглого столі всі його учасники мали змогу обговорити гострі питання в неформальній обстановці.

видобуток, газ, Укргазвидобування, влада, дискусія

За темою:

Топ-5 за тиждень :








Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.