ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 03.05


Тергромади і влада обговорили спільні дії у сфері управління відходами

У Кобеляках сім громад Кременчуцького району підписали Меморандум про співпрацю у питаннях управління відходами.

 

Сім територіальних громад Кременчуцького району підписали Меморандум про співпрацю у сфері управління відходами. Це Глобинська, Градизька, Козельщинська, Оболонська, Омельницька, Піщанська й Семенівська ТГ. Про це повідомили на нараді з питань управління відходами в Полтавській області, яка відбулася в Кобеляках за участі голів громад Кременчуцького й Полтавського районів.

"Цей Меморандум декларує наміри громад по створенню спільного пункту переробки твердих побутових відходів. Враховує економічну, логістичну складову громад і дасть можливість ефективно використовувати кошти різних рівнів на реалізацію такого проєкту", – сказав начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег Лєднік.

На нараді в Кобеляках саме обговорювали сучасний стан і шляхи реалізації державної політики у сфері управління відходами. Заступник начальника Полтавської ОВА Олексій Бруслик наголосив, що саме проєкти по міжмуніципальному співробітництву допоможуть громадам подолати проблему з відходами.

"Ми завершуємо сесії зустрічей громад у районах і вже можемо сказати, де яка ситуація. За офіційними даними, 87% сміттєзвалищ на території області не паспортизовані. Водночас є позитивні практики зі збору відходів. Є громади, які сортують і відвозять на переробку непотріб, позбуваються стихійних сміттєзвалищ у населених пунктах. Є такі громади, які об’єднуються і вирішують ці проблеми спільно. В області розроблений Регіональний план управління відходами, який буде удосконалюватися. Але кожна громада має вибудувати свою систему управління відходами. Треба вести активний діалог із населенням щодо сортування сміття, оплати його подальшого вивезення і переробки, бо тільки коли буде налагоджена система в цьому питанні, на територію області вдасться залучити інвестиції для побудови сміттєпереробної інфраструктури", – розповів Олексій Бруслик.

Директор Департаменту екології та природних ресурсів ОВА Сергій Олейніков розповів про контроль за станом благоустрою населених пунктів й утворення постійно діючих комісій з питань поводження з безхазяйними відходами в розрізі територіальних громад Полтавського району.

Кандидат технічних наук, доцент кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Оксана Ілляш ознайомила присутніх із розробленим Регіональним планом управління відходами та про кластерний підхід у системі.

відходи, влада, тергромади, Меморандум, ОВА

За темою:

  • Як чергуватиме полтавський екобус у червні. ГРАФІК
  • У травні полтавський екобус працюватиме за двома десятками адрес
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.