ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:00 25.04


Територію артскладів на земельний аукціон не виставлятимуть. Поки що

На двадцять другій сесії Полтавської міської ради 25 квітня депутати розглянули питання проведення земельного аукціону територій артскладів, де 2017 року знайшли захоронення людей. І вирішили цю територію поки що не чіпати.

 

За історичними джерелами, у часи Другої світової війни тут було розстріляно понад тридцять тисяч людей, інформує Полтавське ТБ.

"Не встановлено, в якому конкретно місці є поховання. Потрібно провести дослідження й погодити їх із відповідною комісією", - зазначив головний архітектор міста Микола Шевельов

"Є організація, яка проводить розкопки, перезахоронення тощо. Я вчора спілкувався із представником цієї установи. Він готовий бути в кінці травня у Полтаві аби обговорити це питання. У нас проводиться аукціон 10 гектарів, а це 10-15 років досліджень територій, за даними організації, яка проводить такі роботи. Вартість дослідження одного гектару - два три мільйони гривень. Я на боці громадськості. Лише в одному лоті захоронення дійсно може бути", - прокоментував перший заступник міського голови Андрій Лямін.

Виступили перед депутатами і представники 15 громадських організацій.

"Мова йде про відвертий, цинічний злочин, який не має виправдання. Ми, жителі Полтави, не дамо ганьбити наше місто. Під час будівництва каналізаційного колектору були знайдені людські рештки. Державні та санітарні норми також забороняють будувати на території колишніх кладовищ. Ми пропонуємо зняти з порядку денного питання проведення аукціону. Першочергово потрібно зробити кошторис, затвердити комісію для проведення пошукових робіт", - зазначила Олександра Супряженко — полтавка, яка останні 14 років прожила у Сполучених Штатах і чия бабуся — серед тих десятків тисяч закатованих на території артскладів.

"Якщо там є якісь захоронення, чому раніше ніхто не зробив там меморіал після війни? Земельна ділянка була, є і залишається комунальною власністю міста. Якщо ми не приймемо ніякого рішення, все так і залишиться. Відкиньмо всі емоції. Я вважаю, що буде правильно і чесно сьогодні не прийняти жодного рішення. Ми дамо активістам до наступної сесії провести плідну роботу. Я пропоную депутатам утриматися від цього рішення і розглянути його на наступній сесії", - вважає депутат міської ради від БПП Андрій Матковський.

"З цього приводу є декілька питань. Ми пропонуємо заключити спільний меморандум із підприємцем для створення інфраструктури на цій території. Перед тим, як підходити до забудови, потрібно прийняти рішення про виділення коштів на обстеження цієї території на наявність останків. Наша пропозиція викреслити вісім лотів і голосувати без артскладів", - зазначив голова ВО "Свобода" Юліан Матвійчук.

Цю думку підтримав і Дмитро Сенчакович, представник фракції "Самопоміч": "Пропозицію ставлю виключити на цій сесії дане питання, але з активістами ми будемо спільними зусиллями працювати над ним".

35 із 35 депутатів проголосували за виключення територій артскладів з переліку територій, які виставлять на аукціон. 

Нагадаємо, що у 2017 році Нацполіція Полтавщини відкрила кримінальне провадження за фактом знайдення на території артскладів людських решток.

пам'ять, війна, концтабір, історія, меморіал, влада, земля, забудова, аукціон

За темою:

  • У Полтаві відбудеться музичний фестиваль на честь Лисенка
  • Герою-стрільцю Костянтину Мандриці відкрили меморіальну дошку
  • Україна святкує ювілей геніального Василя Кричевського
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.