ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:45 24.03


Тести на коронавірус розподіляють між полтавськими лікарнями

П'ять тисяч експрес-тестів на коронавірус COVID-19 та майже дві тисячі системи ПЛР діагностики розподіляють по лікарнях Полтавської області. Про це на брифінгу повідомив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

За його словами, за минулу добу в Україні зафіксовано 11 нових випадків захворювань на COVID-19.

995 полтавців перебувають на самоізоляції — вони нещодавно повернулися з-за кордону. Так, на потягу з Риги нещодавно повернулися 30 полтавців. У них тестування не виявило це захворювання.

 Одна тисяча 920 тест-систем методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) знаходитимуться в ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Тест-системи ПЛР зараз є найточнішими при виявленні зараження коронавірусом — однієї системи вистачає приблизно на 70 осіб. Експрес-тести менш точні, вони дають результат через 10-15 хвилин. Один тест призначений для перевірки однієї людини.

За даними МОЗ, експрес-тести використовуватимуться лікарями закладів охорони здоров’я для «санітарного сортування», тобто медики мають зробити два тести: один на грип і експрес-тест на коронавірус. Це потрібно, щоб вирішити, який алгоритм дій застосовувати далі. Якщо тест на грип позитивний, лікарі вживають відповідних заходів. Якщо експрес-тест підтверджує коронавірус, лікарі мають узяти додатковий зразок для його підтвердження в лабораторії за допомогою тесту на ПЛР. Після цього можна говорити про підтверджений випадок захворювання та вживати необхідні протиепідемічні заходи.

Нагадаємо, 23 березня в Україну з Китаю прибув військовий вантажний літак Іл-76. Центр громадського здоров’я отримав два види тестів: для ПЛР та 250 тисяч тестів для експрес-діагностики. Крім того, доставили медичні маски різного ступеня захисту, дезінфектори, апарати штучної вентиляції легень та інші засоби, необхідні для боротьби з поширенням COVID-19.

 

коронавірус, тести

За темою:

  • У Полтаві зафіксували нові випадки коронавірусної інфекції
  • На Полтавщині зафіксували ще два випадки COVID-19
  • У Полтавській області восени відкриється 598 шкіл
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.