ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:08 05.05


Ті, хто зустрічають нас у цьому світі: медична спільнота відзначає День акушерки

5 травня міжнародна медична спільнота традиційно відзначає професійне свято акушерок. Про здобутки та проблеми акушерської служби області розповіли в Департаменті охорони здоров'я.

Ідея проведення Міжнародного дня акушерки була озвучена в 1987 році в Нідерландах на конференції Міжнародної конфедерації акушерок (International Confederation of Midwives заснована в 1919 році, об'єднує 88 акушерських асоціацій із 75 країн світу). Це професійне свято регулярно відзначається з 1991 року в понад півсотні країн світу.

У Спільній заяві Фонду ООН з народонаселення та Міжнародної конфедерації акушерок напередодні відзначення Міжнародного дня акушерок 5 травня 2013 року зазначалося, що саме від кваліфікованих акушерок, може залежати те, чи залишаться живими або будуть вмирати майже 300 000 жінок щороку і в десять разів більше немовлят. Ключова роль акушерок в добровільному плануванні сім'ї може сприяти запобіганню 87 мільйонів незапланованих вагітностей, багато з яких закінчуються небезпечними абортами в країнах, що розвиваються, та майже третини всіх материнських смертей.

Акушерка – це той самий медичний працівник, саме від знань та вмінь якої залежить сьогодні здоров'я самої жінки породіллі та здоров'я і життя новонародженої дитини. Акушерка спостерігає за перебігом пологів та станом жінки і новонародженого. Лікар тільки контролює стан жінки. Така практика давно діє в усіх країнах Європи – пологи ведуть акушерки    

зазначила Людмила Іванова, експерт Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА з акушерства та гінекології.

Старша акушерка відділення патології вагітності полтавського перинатального центру Тетяна Горденко присвятила цій професії майже 16-ть років. Тетяна розповіла, що, окрім присутності при пологах, акушерка виконує й інші обов'язки – наприклад, спостерігає вагітну жінку, починаючи з малого терміну вагітності.

На акушерку покладається велика відповідальність. Їй потрібно як спостерігати за жінкою з малим терміном вагітності, в жіночих консультаціях та стаціонарах протягом усього терміну вагітності. Жінки можуть щось недоказати лікареві, але акушерка має спостерігати за всім, і вона часто може помітити те, що не помітив лікар. Останнім часом щороку збільшується кількість вагітностей та пологів. А в нашому перинатальному центрі проліковується більша кількість жінок – кожного року вона зростає десь на 150 жінок

– розповіла Тетяна Горденко.

Протягом минулого року на Полтавщині відбулося близько 11 тисяч пологів, з яких майже дві тисячі – в обласному перинатальному центрі. Ще майже п'ять тисяч жінок народили дітей в двох міських пологових будинках – в Полтаві та Кременчуці. Близько чотирьох тисяч пологів відбулося у пологових відділеннях районних лікарень області.

Перинатальний центр ПОКЛ ім. Скліфосовського – заклад ІІІ рівня надання медичної допомоги потужністю 84 ліжкомісць. Починаючи з грудня 2012 року, у Центрі щорічно приймають близько двох тисяч пологів. Високоспеціалізовану медичну допомогу тут надають переважно вагітним з патологіями, породіллям, в яких плід має патології розвитку,  а також — багатоплідним матерям і тим, у кого були попередні випадки передчасних пологів.

За понад п'ять років діяльності перинатального центру його персонал прийняв 10131 пологи, з яких 3479 відбулося шляхом кесаревого розтину. В результаті народилося 10 600 дітей (з них 2170 передчасно народжених, так звані "поспішайчики"), з яких 449 двієнь, вісім трієнь та одна п'ятірня.

Фізіологічні пологи в перинатальному центрі коштують державі приблизно сім-вісім тисяч гривень. Проте, в області залишаються проблемою і малопотужні акушерські стаціонари, в яких приймають до 100 пологів на рік. Наприклад, у пологовому відділенні Глобинської ЦРЛ минулого року відбулося всього 47 пологів. За словами директора Департамену охорони здоров'я Віктора Лисака, якщо розрахувати всі витрати лікарні на утримання медичного персоналу, оплату праці та енергоносіїв та інші, вартість пологів для держави виходить близько 33 тисяч гривень. Такий низький показник пологів пов'язаний із тим, що жінки району, переважно, їдуть народжувати в Кременчук – відстань між стаціонарами складає близько 30 кілометрів, але рівень надання медичної допомоги в місті значно вищий.

Головною з проблем акушерської служби області Людмила Іванова називає дефіцит кадрів — як лікарів, так і середнього медичного персоналу. В області працює всього близько 300-х акушерок, що є недостатньо. Не вистачає також лікарів-акушерів.

акушерка, пологи, народження, свято

За темою:

  • На Полтавщині виявили три випадки кашлюку
  • В області зафіксували новий випадок сказу
  • Серед полтавців почастішали випадки хвороби Лайма
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.