ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 01.01


Тисячі хасидів зустріли Новий рік у Гадячі

Тисячі євреїв-хасидів прибули до Гадяча. Дні пам'яті засновника вчення Хабад, рабина та філософа Шнеур-Залмана триватимуть біля його могили на Полтавщині до 2 січня 2019 року.

31 грудня тисячі хасидів із усього світу прибули до Гадяча, щоби вшанувати пам'ять засновника Хабаду Шнеур-Залмана, могила якого знаходиться в цьому місті. Захід триватиме до середи, 2 січня.

Як повідомляє ізраїльська преса, до масового приїзду були підготовлені місця в гостьовому центрі "Ешель-Гадяч", де гостей забезпечили безкоштовним кошерним харчуванням.

Хабад — напрямок в хасидизмі, який ще називають Любавицький. Створено в 1772 році рабі Шнеур-Залманом бар-Барухом, автором основоположної книги цього вчення "Танія".

Під час французького вторгнення 1812 року він проявив себе як патріот. Залман говорив: "Якщо переможе Бонапарт, становище євреїв покращиться і багатство їх зросте, зате серця їх віддаляться від Бога". Наступ французької армії змусив Алтер Ребе покинути насиджене місце і поневірятися тогочасною Росією. Помер він у Гадячі, тут же знаходиться його могила — священне для хасидів місце.

Особливість філософії Алтер Ребе полягає перш за все в привнесенні інтелектуального початку в традиційну хасидську містику Каббали. Тому в назву свого вчення він поставив категорії мудрості, розуміння і знання. Алтер Ребе розглядав свої твори як керівництво для богопізнання. Особливе місце він приділяв не тільки поняттям любові і страху, а й роздумам.

релігія, іудаїзм, Гадяч, Хабад, візит

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.