ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 04.05


Топ-7 найцікавіших туристичних місць Полтавщини

На Полтавщині можна побачити блакитні озера, піраміди, родинні маєтки та унікальну флору і фауну краю.

До травневих свят  —  добірка Змісту цікавих , захоплюючих місць у Полтавській області. Адже для приємних вражень та гострих відчуттів зовсім не обов’язково витрачати шалені кошти та переїжджати до інших континентів. 

«РУСЬКИЙ ОРЧИК»(ЗАКАЗНИК)(поблизу с. Ряського, Машівського району)

Руський Орчик (Джерело - uk.wikipedia.org)

Руський Орчик – це зоологічний заказник загальнодержавного значення. Створений заповідник ще у 1994 році. На сьогодні на площі у понад 785 гектарів мешкають 260 видів тварин. 17 видів занесені до Червоної Книги України, 7 – до Європейського червоного списку. Із рідкісних видів – куниця лісова, косуля, лось, єнотовидний собака, ондатра, борсук, горностай, вовк. Царство пернатих представлено 192 видами птахів.

Відстань від м. Полтава до с. Ряське – 71, 3 кілометра.

Як дістатися:

  • машиною це 1 год. 18 хв.
  • автобусом із АС-2 до с. Ряське (відправлення: 4:25, 5:30, 11:00, 13:45).

ПІРАМІДИ-УСИПАЛЬНИЦІ (с. Комендатівка, Кобеляцького району та с. Березова Рудка, Пирятинського району)

Піраміда Білевичів (Джерело - uk.wikipedia.org)

Для того, щоб побачити справжні піраміди, не обов’язково їхати до Єгипту. Такі споруди можна відвідати і на території Полтавської області. Зокрема, у селі Комендатівка, Кобеляцького району та селі Березова Рудка, Пирятинського району є справжні піраміди-усипальниці, вік яких уже понад сто років. Місцеві жителі вважають, що піраміди наділені силою зцілення, туристи з усієї України приїжджають туди за духовним відновленням.

Засновником 15-метрової піраміди у селі Комендатівка став офіцер російського флоту Олександр Білевич, тому вона і названа на честь його роду – Піраміда Білевичів. Після відвідування Єгипетських пірамід, під великим враженням від споруд, побудованих фараонами, чоловік розгорнув будівництво на Полтавщині.

На зведення такої піраміди пішло 13 років. Гранітні блоки з’єднані особливим методом із додаванням яєчного білка та навіть крові тварин. Біля піраміди побудована і церква, що названа на честь дружини офіцера Софії.

Після смерті подружжя, їхні тіла поховали в підвальному приміщенні усипальниці. Але в радянські часи місцеві жителі розкопали склепи піраміди, помилково вважаючи, що там поховані скарби. Таким чином, іконостас був знищений, а підземні ходи зруйновано.

Нині піраміду-усипальницю знову переобладнали під церкву. На першому ярусі споруди церква, а на другому утворено дзвіницю. Віруючі приїжджають у ці краї за зціленням.

Відстань від м. Полтава до с. Комендатівка – 106 кілометрів.

Як дістатися:

  • машиною це 1 год. 51 хв.;
  • автобусом – із пересадкою у м. Кобеляки. Маршрут ‒ АС-1 до м. Кобеляки (відправлення: 7:05, 8:00, 10:40, 11:20, 12:15, 13:50); АС Кобеляки – с. Комендатівка (відправлення 12:05).

Піраміда Закревських (Джерело - tamtour.com.ua)

Ще одна піраміда-усипальниця у Полтавській області – піраміда Закревських у селі Березова Рудка.

Зведена дев’ятиметрова споруда у 1899 році за всіма традиціями єгипетських пірамід. Будуючи піраміду на Полтавщині, її власник планував гармонійно об’єднати в ній кілька різних релігій та культур. Колись стіни піраміди Закревських були розписані цитатами із Біблії і прикрашені єгипетськими фресками. У внутрішньому приміщенні піраміди був встановлений язичницький вівтар із дерев’яним хрестом. У цій піраміді і були поховані подружжя Закревських.

З приходом радянської влади, піраміду було розграбовано. Проте, жителі Березової Рудки вважають, що заросла мохом та обвита диким плющем піраміда і сьогодні має цілющу силу.

Відстань від м. Полтава до с. Березова Рудка – 215 кілометрів.

Як дістатися:

  • машиною це 2 год. 44 хв.;
  • автобусом – із пересадкою в м. Пирятин. Маршрут – із АС-1 до м. Пирятин, або службою Зелений Слон; від м. Пирятин до с. Березова Рудка приватним перевізником.

РОДОВИЙ МАЄТОК КОЗАЦЬКОГО РОДУ МУРАВЙОВИХ-АПОСТОЛІВ (с. Хомутець, Миргородського району)

Маєток Муравйових-Апостолів (Джерело - bastion.tv)

Родинний маєток, у якому в XIX столітті проводилися таємні зустрічі декабристів, обговорювалися державні та політичні питання можна відвідати на Миргородщині.

Дерев’яний палац був побудований ще у XVIII столітті Дмитром Апостолом, згодом перейшов у спадок історику та громадському діячеві Івана Муравйову-Апостолу. Саме він і зробив перепланування парку та добудував до будівлі кам’яні флігелі.

Сини Івана Муравйова-Апостола в 1820-х роках проводили там таємні засідання декабристів.

У радянські часи в палаці розмістився ветеринарно-зоологічний технікум. Зараз будівля перебуває у занедбаному стані, проте добре збереглася ліпнина із родинним гербом на споруді. Також, на території росте дуб-трійця, висаджений Іваном Муравйовим-Апостолом на честь своїх синів.

Відстань від м. Полтава до с. Хомутець – 106 кілометрів.

Як дістатися:

  • машиною це 1 год. 48 хв.;
  • автобусом із пересадкою у м. Миргород. Маршрут – АС-1 до м. Миргород кожну годину; із АС Миргород до с. Хомутець (відправлення 7:25 (крім пн.), 11:25, 12:55 та 17:30.

МУЗЕЙ УКРАЇНСЬКОГО ВЕСІЛЛЯ (с. Великі Будища, Диканського району)

Музей українського весілля (Джерело - ingreen.in.ua)

Є на Полтавщині і місце, де можна зануритися у колоритність народного дійства – весілля. Музей українського весілля відкритий у 2008 році у селі Великі Будища, неподалік від Диканьки.

В експозиції музею представлене весільне оздоблення різних часів, предмети побуту, вишиті рушники та сорочки. Крім огляду музею, там пропонують також здійснити театралізований обряд українського весілля.

Відстань від м. Полтава до с. Великі Будища – 34 кілометри.

Як дістатися:

  • машиною це 38 хв.;
  • автобусом із АС-3 кожні 30 хв.

КОЧУБЕЇВСЬКІ ДУБИ(селище Диканька)

Кочубеївські дуби (Джерело - uk.wikipedia.org)

Є на Полтавщині і 800-річні дуби, висота яких близько 22 метрів, а діаметр стовбура до 1,8 метра. Це Кочубеївські дуби, що входять до 100 чудес природи України. Чотири велетенських дуба, це все, що залишилося від прадавньої діброви, які колись була навколо маєтку родини Кочубеїв у Диканьці.

Три дуби ростуть поряд, а один окремо. За переказами, посадили дуби генеральний суддя Василь Кочубей та полтавський полковник Іван Іскра.

Також, існує легенда, що біля одного із дубів зустрічалися закохані гетьман Іван Мазепа та Мотря Кочубеївна, різниця у віці яких сягала 50 років. Очевидно, що раніше біля маєтку Кочубеїв росла ціла алея дубів, що вела до будівлі. Історики допускають, що алея складалася із 68 дерев, але дубову алею було розчищено ще за життя Кочубея.

На сьогодні, 4 дуби-велетні знаходяться під охороною держави.  

Відстань від м. Полтава до селища Диканька – 30,1 кілометра.

Як дістатися:

  • машиною це 38 хв.;
  • автобусом із АС-3 кожні 30 хв.

МУЗЕЙ-ЗАПОВІДНИК УКРАЇНСЬКОГО ГОНЧАРСТВА (селище Опішня, Зінківського району)

Музей-заповідник українського гончарства (Джерело - bastion.tv)

Фото: Музей-заповідник українського гончарства (Джерело - bastion.tv)

 

У 1986 у селі Опішня був створений Музей гончарства, на базі якого сформувався науково-просвітницький та навчально-виховний комплекс, аналогів якому немає в Україні.

На території площею в 7 гектарів, окрім самого музею, також розташовані комплекс земської губернської гончарної майстерні, побудований у 1916 році. Також, заводи «Керамік» та «Художній керамік», а ще меморіальні музеї-садиби заслуженого майстра народної творчості України Олександри Селюченко та гончарської родини Пошивайлів.

Експозиція музею налічує понад 35 тисяч керамічних витворів, що розміщені у музеї та на прилеглій території.

Відстань від м. Полтава до селища Опішня – 44, 7 кілометра.

Як дістатися:

  • машиною це 44 хв.;
  • автобусом із АС-3 кожну годину.
туризм, топ, краєзнавство

За темою:

  • Романтична подорож до Карпат
  • 5 розповсюджених помилок новачків у туризмі
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.