ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:00 27.04


Товариство Червоного Хреста відзначило 100-літній ювілей у Полтаві

Урочистості, присвячені 100-літньому ювілею Товариства Червоного Хреста України, відбулися у Полтавському художньому музеї ім. М.Ярошенка.

Привітати завзяту команду активістів обласної організації товариства Червоного Хреста України прийшли їхні колеги та однодумці – всі, хто розуміє значення слова «милосердя» не тільки на словах, а й на ділі.

Сюрпризом для гостей стало світло-проекційне шоу, влаштоване театром оригінального жанру «Фенікс».

Під час дійства на екрані ошатної зали з’являлися віхи з історії становлення гуманної благодійної організації – з початку її створення – 18 квітня 1918 року, коли в Києві відбувся І З’їзд Товариства Червоного Хреста України.

Саме ця дата вважається відліком діяльності цієї міжнародної організації в Україні як самостійного національного товариства, пише прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА.

Потім на екрані один за одним виникали образи, що символізують визначні етапи зі сторічної історії організації: лазарети Громадянської війни, лихоліття голодомору, червонохресні військові шпиталі Другої світової війни, хоспіси повоєнних років, символи подолання перипетій Чорнобильської трагедії, сьогоднішньої різнопланової діяльності патронажної служби сестер милосердя під час збройних конфліктів, стихійних лих, допомоги нужденним та хворим. Завершило шоу поява на екрані логотипу визначної дати «100 років Милосердя».

Голова Полтавської обласної організації Червоного Хреста України Ірина Плюсніна розповіла присутнім про насичену подіями і важкою працею історію українського Червоного Хреста, зокрема – і Полтавського осередку, який наразі налічує понад п’ятисот осіб.

Усі вони виконують важливу благородну місію турботи про здоров’я людей та їхнє благополуччя, утверджує в суспільстві ідеї людяності та співчуття. «Червоний Хрест – надійний помічник держави в гуманітарній сфері.

На підтримку найбільш незахищених верств населення спрямовані чисельні програми і благодійні проекти Товариства, які впроваджуються для поліпшення становища інвалідів, дітей-сиріт, самотніх людей похилого віку, хворих на туберкульоз та СНІД» – відзначила Ірина Аркадіївна. Її виступ було пронизано переживанням про труднощі сьогодення, адже Червоний Хрест України нині не має фінансової підтримки держави, а осередки організації в регіонах продовжують працювати лише завдяки допомозі місцевої влади та спонсорів.

Ірина Плюсніна має надію, що той факт, що у 2016 році Червоних Хрест залишився без державної підтримки, це не назавжди:   

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Куделич щиро подякував від імені всіх медичних працівників та пацієнтів за значну допомогу, що було надано протягом багатьох років від обласної організації Товариства Червоного Хреста України лікувально-профілактичним закладам області у вигляді лікарських засобів і обладнання на суму 8,7 млн  грн., а також за соціальний супровід пацієнтів, що здійснюють соціальні працівники організації.

Представники влади нагородили заслужених працівників Червоного Хресту «Почесними відзнаками» і грамотами. Голови районних осередків, окрім грамот та відзнак, отримали також спеціально викарбувані до визначної дати, сувенірні монети.

Від президії Товариства Червоного Хреста України голова обласної організації Ірина Плюсніна вручила партнерам, серед яких і директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, подяку «за особистий внесок у здійснення високої гуманітарної місії Товариства».

Представники червонохресного руху з Полтавщини отримали ще один чудовий подарунок – святковий концерт, що влаштували їхні надійні багаторічні друзі. Гості цього свята винесли спільне переконання про те, що лави активістів Червоного Хреста будуть з наступними роками тільки множитися, адже покликання нести добро – вічне. 

ювілей, Червоний хрест

За темою:

  • Полтавка відзначила сторічний ювілей
  • У Полтаві урочисто відзначили 150-річчя "Просвіти". ФОТО
  • Видатний тренер Анатолій Табакін відсвяткував 80-річний ювілей на роботі
  • Топ-5 за тиждень :