ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 14.07


Триває розслідування факту забруднення річки Псел

На засіданні постійно діючої комісії з питань охорони довкілля, раціонального використання та відтворення природних ресурсів Полтавської ОВА розглянули питання масової загибелі риби в річці Псел.

 

Нагадаємо, поблизу села Запсілля Омельницької громади 9 липня зафіксували ознаки забруднення річки Псел: світло-коричневий колір, різкий неприємний запах, наявність мертвої риби та земноводних у прибережній смузі.

"По тій території, якою пройшла пляма, залишається багато мертвої риби: щуки, судаки, соми. І ця пляма рухається до Дніпра. Те що ми побачили на власні очі: є ферма, просто в полі скинуто сотні тонн екскрементів. Коли були великі дощі, все це змило в яр, який нижче, і вся ця маса пішла в напрямку річки Псел. Треба робити аналізи в епіцентрі цієї плями. Із того, що нам надала Держпродспоживслужба, є перевищення значне аміаку. Є припущення, що це результати життєдіяльності тварин. Мова йде не про добрива чи змиви з полів. Але потрібно зробити повторні аналізи. Розрахувати, коли вона дійде до Дніпра і які можуть бути наслідки", – розповів голова депутатської комісії з питань екології та раціонального природокористування обласної ради Євген Корф.

Заступник начальника Кременчуцької районної військової адміністрації Артем Даценко зазначив, що було оперативно прийняте рішення про обвалування значної території для недопущення повторення цієї ситуації.

Нині триває розслідування факту забруднення річки і притягнення до відповідальності суб’єкта, який здійснив цю екологічну катастрофу на території області. "Правоохоронними органами робота ведеться. На порядку денному – ліквідація наслідків. ГУ Держпродспоживслужби, рибінспекція, районна військова адміністрація, громада спільно з Державною екологічною інспекцією мають зробити все, щоб утилізвати рибу та не допустити вторинного забруднення річки", – заявив заступник начальника ОВА Олексій Бруслик.

екологія, забруднення, Псел, влада, ОВА, природа

За темою:

  • На Полтавщині розслідують порушення під час археологічних розкопок
  • На Вороніна щодо зони відпочинку "Гаваї" порушили дві кримінальні справи
  • Фахівці з'ясували причину мору риби у Троянівському водосховищі на Полтавщині
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.