ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:36 29.08


Трьом полтавським об'єднаним громадам досі не призначили вибори

15 об'єднаних територіальних громад Полтавщини тиждень тому очікували на призначення виборів ЦВК. Однак три ОТГ так і не дочекалися через судові провадження. І на 29 жовтня їм ці вибори офіційно не призначили.

 Ситуація викликала обурення серед голів сільрад, які опинилися в зоні ризику щодо державного фінансування та й загалом, провівши масштабну роботу з людьми, але зіткнулися з блокуванням намірів.

Йдеться про три ОТГ саме Полтавського району: Щербані –Тростянець, Микільське – Терешки, Степне – Ковалівка – Куликівка – Василівка.  

Директор Департаменту економічного розвитку Інна Іщенко, яка опікується питаннями децентралізації, пояснила ситуацію ЕнергоЛайф.Інфо. 

Відповідно до Постанови ЦВК №160, яка вийшла 16 серпня 2017 року, не можна призначити вибори, якщо є якісь судові рішення, судові позови щодо об'єднання громад. І от якраз ці судові позови, за словами голів сільрад, писалися наче під копірку. Тобто, якийсь один громадянин, який проти об'єднання, чи не хоче об'єднання, пише до суду, і таким чином блокує весь процес децентралізації. Точніше, він його вже не заблокує, бо громада створена, але він не дає їй (громаді) призначити вибори і, таким чином, вийти на прямі відносини з бюджетом з наступного року. А загалом ця постанова блокує процес децентралізації,

- розповіла Інна Іщенко.

Громади Полтавщини написали листа прем'єр-міністру України Володимиру Гройсману з проханням врегулювати цю ситуацію на державному рівні, адже подібне нині є по всій Україні.

 

 

вибори, ОТГ, Полтавщина

За темою:

  • Новим ректором Полтавської політехніки стала Філонич
  • Олена Філонич стала єдиним кандидатом на посаду ректора Полтавської політехніки
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.