ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:30 20.06


Турки збудують на Хорольщині об'їзну дорогу

Незабаром у Хорольському районі Полтавщини збудують об'їзну ділянку автошляху М-03 "Київ-Харків-Довжанський".

З початку року турецька фірма-підрядник розпочала роботи з будівництва об'їзної дороги в Хорольському районі автотраси Київ-Харків-Довжанський.

Про це розповів сьогодні начальник служби автомобільних доріг Полтавської області Володимир Трояновський.

За його словами, проект будівництва обхідного шляху траси М-03 поблизу села Покровська Багачка Хорольського району створений ще в 1980 році.

У таких вузьких місцях траси утворюється велике скупчення транспортних засобів, це погано відбивається на безпеці руху - створюється багато аварійних ситуацій. Близько до дороги підходять житлові будинки. Також враховуємо екологічний аспект. Тому нинішнім Кабінетом Міністрів було прийнято рішення про початок будівництва обхідного шляху,

- зазначив Володимир Трояновський.

Загальна протяжність цієї ділянки 7,2 км. Контракт на виконання робіт виграла турецька фірма "Онур". Сума контракту складає 32,43 млн доларів.

Це — не перша співпраця "Укравтодору" і турків на Полтавщині.

"Онур" уже виконувала на замовлення української служби автодоріг будівельні дорожні роботи на трасі М-03: поблизу Пирятина (об'їзд на рівні села Велика Круча) і під'їзні шляхи до Абазівки.

Нинішній контракт "Онур" отримала після успішного проходження процедури тендерних закупівель по трьох лотах.

Контракт передбачає будівництво об'їзних шляхів на трьох ділянках траси Київ-Харків-Довжанський. А саме, поблизу Білоцерківки (Великобагачанський район), Покровської Багачки (Хорольський район) та першу чергу обводу Полтави.

Загальна протяжність доріг, що будуються, 19,7 км, сума контракту становить близько 142 млн доларів (понад три мільярди гривень).

Минулого року на виконання робіт за вказаним контрактом надійшов один мільярд гривень, протягом поточного року в "Укравтодорі" очікують надходження залишку коштів і додаткового фінансування.

Роботи, що розпочалися в 2017 році, мають бути закінчені за два роки.

Протягом 2017 року планується закінчити штучні споруди та перейти до будівництва основи під майбутню дорогу. Загалом проект буде містити 11 штучних споруд, до будівництва яких приступили майже одночасно. Утім, варто зазначити, що на ділянці поблизу Покровської Багачки роботи тривають більш активно – наразі заливають бетон під колони майбутніх штучних споруд.

На ділянках поблизу Білоцерківки та під Полтавою розпочалися фази знімання ґрунту.

Інженерні роботи на будівництві виконують італійці – ІРД Інжинірінг С. р. л., які теж мають досвід співпраці з "Укравтодором".

Матеріали ж використовують виключно українські: криворізька сталь, івано-франківський цемент, вся техніка – українського виробництва. Наймані працівники, які, власне, виконують будівельні роботи, також українці.

Утім, стандарти будівництва тримають дуже високі. Наприклад, з кожної партії бетону, що надходить на будівництво, в обов'язковому порядку відбирають проби, які випробовують на 3-й та 28-й день.

 

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наразі задоволений ходом будівництва і реконструкції автодороги Київ-Харків-Довжанський.

Очільник Уряду наголосив, що будівництво нових доріг та реконструкція старих транспортних артерій зараз в пріоритеті.

Найближчим часом в України планують розпочати масштабне будівництво автодороги Львів-Тернопіль-Хмельницький-Вінниця-Умань-Одеса-Миколаїв, яка з'єднає західні області з портовими містами, але разом з тим варто підтримувати шляхи, що вже використовуються, в достойному стані.

Хочу всіх запевнити в тому, що дороги будуть будуватись, і ми, як уряд, будемо все робити для того, щоби обсяги виконання робіт і, відповідно, якість постійно зростали,

- заявив Володимир Гройсман.

будівництво, автомагістраль, М-03, обїздний шлях

За темою:

  • Полтава зекономила на дорогах десятки мільйонів
  • Дорожники на автотрасах Полтавщини займаються розміткою
  • На Полтавщині дорожники ремонтують трасу у київському напрямку
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.