ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:00 26.10


ТВК Полтавщини порушили терміни отримання виборчих бюлетенів

Більше половини територіальних виборчих комісій Полтавської області не отримали виборчі бюлетені через відсутність достатньої кількості правоохоронців, які мають постійно охороняти сейф, де зберігаються бюлетені.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 75 Закону України «Про місцеві вибори», сільська, селищна, міська (міст районного значення) територіальна виборча комісія - не пізніш як за п’ять днів до дня голосування та отримує виготовлені виборчі бюлетені не пізніш як за чотири дні до дня голосування в упаковці підприємства-виготовлювача на підставі акта приймання-передачі за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.

Тобто, до 24 жовтня включно виборчі комісії повинні були отримати бюлетені.

 

Голова Новосанжарської ТВК Олена Лелюх зазначила, що в них немає достатньої кількості правоохоронців, які б охороняли бюлетені. Тому, комісія прийняла рішення про виготовлення бюлетенів пізніше, і у п`ятницю, 27 жовтня, їх отримає.

Голова Руденківської ТВК Ігор Кіделко також пояснив затримку отримання виборчих бюлетенів недостатньою кількістю представників правоохоронних органів.

Голова Нехворощанської ТВК Людмила Яловега прокоментувала для спостерігачів ОПОРИ: «У нас проблеми з приміщенням дільниць, які поки не опалюються. І щоб люди не мерзли, було прийняте рішення отримувати бюлетені пізніше».

Голова Гребінківської ТВК Олена Черниш зазначила, що бюлетені отримають в четвер чи п'ятницю через те, що в окрузі недостатньо представників правоохоронних органів для контролю за зберіганням.

Голова Новогалещинської ТВК Людмила Стрілець повідомила спостерігачам ОПОРИ, що у них теж проблема з кадрами в поліції. Тому, до п'ятниці залишили бюлетені в друкарні на зберіганні.

Драбинівська ТВК також прийняла рішення надрукувати виборчі бюлетені пізніше. Це пояснюють проблемою з опаленням приміщень дільничних виборчих комісій виникла та, знову ж таки, не достатньою забезпечністю правоохоронців. Як пояснили в комісії, їм «виділили лише 20 правоохоронців, в той час, як всього 13 ДВК».  

Малоперещепинська ТВКотримає бюлетені завтра, 26 жовтня.«Зараз вони охороняются в поліції», - повідомила голова комісії Людмила Ситарь.

За словами головиБутенківської ТВКПетра Сільмана, бюлетені з`являться тільки сьогодні, 25 жовтня.

Голова Михайлівськой ТВК Лідія Мацюцка пояснила, що бюлетені знаходяться у сейфі територальної виборчої комісії.

Голова Ланівської ТВК Мая Тимоха запевнила, що бюлетені отримали 24 жовтня і зараз вони зберігаються в сейфі, в окремій кімнаті.

В Лохвицькій та Сенчанській територіальних виборчих комісіях бюлетені надруковані вчасно і отримані комісіями в термін, передбачений законодавством.

Відповідно до частини 12 статті 75 Закону, територіальна, дільнична виборча комісія забезпечує збереження та охорону отриманих виборчих бюлетенів. Виборчі бюлетені зберігаються у приміщенні виборчої комісії в закритому сейфі (металевій шафі), який (яка) опечатується стрічкою з проставленням на ній підписів усіх присутніх на засіданні комісії та печатки комісії. Сейф (металева шафа чи окрема кімната) постійно (до передачі бюлетенів дільничним виборчим комісіям або до дня голосування) перебуває під охороною поліцейських, а в разі необхідності, за зверненням Центральної виборчої комісії, - співробітників Служби безпеки України.

Нагадаємо, 29 жовтня на Полтавщині пройдуть місцеві вибори в 12 об'єднаних територіальних громадах: Гребінківській, Ланнівській, Бутенківській, Лохвицькій, Михайлівській, Драбинівській, Малоперещепинській, Нехворощанській, Руденківській, Новосанжарській, Новогалещинській та Сенчанській.

вибори, Опора, бюлетені, терміни

За темою:

  • У березні в Полтаві обиратимуть ректора аграрного університету
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.