ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:30 01.10


У 128 закладах Полтавщини оформлюють електронні лікарняні

На Полтавщині 128 медичних закладів оформлюють електронні лікарняні. Це усі установи регіону, які мають на це право, каже заступник директора обласного департаменту охорони здоров'я Юрій Курилко.

З 1 жовтня лікарянні оформлюють лише в електронному форматі

Сімейна лікарка Марія Гвоздик вперше електронні лікарняні оформила 30 вересня. На це, каже, витратила від 10 до 15 хвилин.

"Лікарю потрібно тільки вказати з якого по який термін він (пацієнт – ред.) не працездатний і вказати, що це новий випадок непрацездатності. Далі інформація йде до соціального фонду, де на підставі цього висновку формується електронний лікарняний. Пацієнту далі приходить повідомлення стосовно номеру лікарняного листка", – говорить сімейна лікарка Марія Гвоздик.

Оформлювати листи про тимчасову непрацездатність в електронному форматі мали від вересня цього року. Перехідний період, який тривав майже три місяці, продовжили, каже Юрій Курилко.

"Ця програма повинна була працювати з 1-го вересня, але коли в державі почали масово підключатися до інформаційних систем, на рівні МОЗ (Міністерства охорони здоров’я – ред.) побачили, що багато закладів не зможуть у цій системі працювати", – розповідає заступник директора обласного департаменту охорони здоров'я Юрій Курилко.

Продовжити оформлювати паперові лікарняні замість електронних можуть у двох випадках, говорить сімейна лікарка Марія Гвоздик.

"Якщо лікарняний був відкритим до 1-го жовтня паперовий і він ще продовжується, і потрібно виписати, як продовження попереднього лікарняного листка, то ми маємо тільки паперовий виписувати. Або якщо лікар не встиг у цей обов’язковий заявлений термін сформувати медичний висновок про непрацездатність, тобі можливо виписати паперовий", – повідомила Марія Гвоздик.

Нині на Полтавщині усі медзаклади, які мають право оформлювати листи про тимчасову непрацездатність, роблять це в електронному форматі, говорить Юрій Курилко.

"Із 178 закладів комунальних і комерційних, які зареєстровані у Полтавській області, 128 – це ті, які мають право працювати із лікарняними, 100% готові до роботи. Із тих 128 – комунальних закладів, якими опікується департамент охорони здоров’я – 100. Ці 100 закладів уже видають лише електронні лікарняні", – каже заступник директора обласного департаменту охорони здоров'я Юрій Курилко.

медицина, реформа, лікарняні

За темою:

  • Гадяцькі лікарі вперше провели тромболізис
  • Минулої доби від ускладнень COVID-19 в області померло 19 людей
  • COVID-19: минула доба в області принесла 32 смерті від ускладнень хвороби
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.