ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:30 19.05


У Баранівці "декомунізували" товариша Свердлова

У селі Баранівка Шишацького району демонтували пам'ятник одному з лідерів російської партії більшовиків та соратнику Лєніна - Якову Свердлову, який помер понад сто років тому - 1919-го.

Про це повідомив у соцмережі голова ГО "Світанок" та координатор проєкту "Декомунізація. Україна" Вадим Поздняков. Цікаво, що місцева сільрада "декомунізувала" Свердлова лише після звернення пана Позднякова на Гарячу урядову лінію. 

Регіональний представник Українського інституту національної пам’яті (УІНП)  в Полтавській області Олег Пустовгар вважає, що це слід було зробити ще чотири роки тому, після набрання чинності Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки". 

Перші поселенці у Баранівці були вихідцями з Москви та Литви. За часів Богдана Хмельницького Баранівка входила у Сорочинську сотню Миргородського полку й за ревізією 1730 року налічувала 112 дворів.

За даними на 1859 рік у власницькому селі Миргородського повіту Полтавської губернії, мешкало 1700 осіб (804 чоловічої статі та 896 — жіночої), налічувалось 230 дворових господарства, існувала православна церква, відбувався щорічний ярмарок. Відомий історик Бодянський зазначав, що у 1863 році у Баранівці нараховувалося 250 дворів, у яких мешкало 886 чоловіків і 995 жінок.

Наразі в селі проживає близько 600 осіб.

Яків Михайлович Свердлов (22 травня 1885, Нижній Новгород, Російська імперія — 16 березня 1919, Москва, РРФСР) — російський політичний і державний діяч, революціонер єврейського походження. Більшовик, член ЦК РСДРП(б), РКП(б). Голова ВЦВК (формальний голова РСФРР) у листопаді 1917 — березні 1919 років. 

 


 

декомунізація, історія, Баранівка, Свердлов

За темою:

  • Останній пам'ятник Енгельсу демонтували на Полтавщині
  • У Карлівці грубо порушили закон про декомунізацію
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.