ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 13.07


У Більську знайшли унікальні прикраси. ФОТО

У Більську завершилася V Міжнародна літня польова археологічна школа, повідомили на сайті Історико-культурного заповідника "Більськ".

У розкопках взяли участь більше 40 любителів древньої історії з Києва, Харкова, Дніпра, Черкас, Котельви та Слов’янська Донецької області.

Крім того, до археологічних досліджень долучилися науковці та волонтери з Німеччини і США.

Роботи проводили на кількох археологічних пам’ятках. Зокрема, в урочищі Барвінкова гора, на території грунтового могильника епохи раннього залізного віку було виявлено та досліджено 18 поховань (1 – чоловіче, решта – жіночі та дитячі), а також 7 господарських ям.

Серед знайдених артефактів – уламки глиняного ліпного посуду та античних амфор, бронзові сережки, античне склопастове намисто і навіть рідкісна мушля каурі.

Дослідники навчалися камеральній обробці матеріалів, веденню польового щоденника, а також фіксувати результати археологічних вивчень за допомогою польових креслень та фотофіксації.

Міжнародна літня польова археологічна школа започаткована в 2015 році спільно з Інститутом археології НАН України та Спілкою археологів України.

Вона об’єднує професійних археологів і шанувальників древньої історії з усієї України та близького зарубіжжя.

більськ, розкопки, могильник, археологія, Барвінкова гора

За темою:

  • На Котелевщині показали маcштаби Східного укріплення Більського городища
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.