ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:38 03.12


У Чорнухах відсвяткували день народження Сковороди

Третього грудня виповнюється 294 роки від дня народження видатного філософа-гуманіста Григорія Сковороди. На батьківщині філософа, в Чорнухах, відбулося обласне літературно-мистецьке свято “Благословенні ви, сліди мандрівника Сковороди”.

Біля Чорнухинського літературно-меморіального музею Сковороди зібралися люди, щоб покласти квіти та вшанувати пам'ять про видатного земляка. Далі урочистості відбулися в районному Центрі культури і дозвілля. У фойє глядачі ознайомилися з виставкою робіт учасників районного конкурсу знавців творчої спадщини генія "Іду за Сковородою", кращі з яких отримали нагороди.
Щорічною районною премією імені Сковороди, дипломами райдержадміністрації, райради нагородили чотирьох учнів шкіл району, які мають вагомі досягнення у навчанні, різних сферах суспільного та громадського життя. Також їм було вручено книгу місцевого краєзнавця Миколи Булди "Край Григорія Сковороди".
Також у Чорнухах презентували поштову марку "Батьківщина Григорія Сковороди", книгу "Учитель життя. Сковорода як гасло часу", автором-упорядником якої є лауреат Шевченківської премії (1982), кандидат історичних наук Володимир Стадниченко. Книга вийшла у видавництві "Успіх та кар’єра" за підтримки Державного комітету телебачення і радіомовлення України.

Григорій Савич Сковорода (3 грудня 1722, Чорнухи, Лубенський полк — 9 листопада 1794, Іванівка, Харківщина) — український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог. Освіту здобув у Києво-Могилянській академії. Переслідуваний світськими та духовними властями, з 1770-х років вів життя мандрівного філософа. У філософських діалогах і трактатах біблійна проблематика переплітається з ідеями платонізму та стоїцизму. Сенс людського існування — подвиг самопізнання.

історія, пам'ять, Григорій Сковорода, Чорнухи

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.