ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:15 20.12


У Чорнухинському районі благодійник новий храм присвятив тещі

У Чорнухинському районі з'явиться ще одна церква: благодійник її будівництво присвятив своїй тещі.

За останні кілька років на Чорнухинщині будують уже другу церкву. Восени 2016-го, на Воздвиження, храм у Скибинцях Куріньківської сільради правив свою першу службу.

А наприкінці цьогорічного літа  у Мокіївці освятили місце під будівництво церкви, яке завершать у травні 2018 року, пишуть Події та коментарі.

Нині в центрі села стоїть будівля з куполом та чекає весни, коли завершаться роботи та відбудеться урочисте відкриття. Колись у Мокіївці був храм, але в роки комуністичного режиму його спіткала доля більшості осередків духовності.

Будівлю розібрали і, за переказами місцевих, з матеріалів звели клуб. Але скоро релігійна громада Мокіївки, а з нею й жителі сусідніх сіл – Бубнів, Луговиків, Пісок-Удайських – знову матимуть свою церкву.

Місце під її будівництво виділили на сесії сільради. Громада провела збори й зібрала підписи. Будівельну бригаду забезпечили харчуванням та житлом. А спонсором та ініціатором зведення церкви став місцевий дачник. – Зараз селяни їздять до церкви в Чорнухи або в Пирятин. На Водохреща приїжджає чорнухинський отець Іоан

– розповів голова Мокіївської сільради Василь Лук’янець.

 

Дачник Зураб Гогічаєв, який ініціював будівництво та подбав про фінансування, – сам киянин, а у Мокіївці має будинок, куди часто приїздить. Каже,  подобається село і люди тут хороші. Теща  жила в Мокіївці і кожні вихідні вони приїздили до неї допомагати по господарству.

Недавно тещі не стало. Вона була хорошою людиною. Я хотів на її честь збудувати церкву. Під Києвом, у селі Перше травня, де її поховали, уже є храм. У Мокіївці немає. А вона любила це село. Так і виникла ідея

– пояснив Зураб.

 

Місце під будівництво нової церкви освятили наприкінці серпня 2017-го, траншею під фундамент викопали у вересні. Нині споруда має вкритий дах, купол, встановлені вікна, проведено утеплення і шпатлювання стін.  

Ми ні на чому не економимо – будівельники будують якісно, використовуємо хороші матеріали, щоб храм, справді, служив людям. Бо прийде час, і люди з міст повернуться у села. Я теж втікаю з Києва щотижня. І хоч тут фізично працюю, але морально відпочиваю – у тиші, спокої, дихаючи свіжим повітрям і насолоджуючись природою.

— додав Зураб Гогічаєв.

Храмують у Мокіївці на весняного Святого Миколая Чудотворця. Тож саме до 22 травня і планують приурочити відкриття церкви, яка буде Свято-Миколаївською.  

церква, будівництво, Чорнухи

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.