ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 03.11


У центрі Полтави з'явиться бронзовий пам'ятник Сковороді

У Полтаві коштом мецената, ім’я якого не розголошується, встановлять бронзовий пам’ятник видатному українському філософу з Чорнух Григорію Сковороді.

 

У центрі Полтави, поблизу школи мистецтв, учора виставили п’ять фігурок із зображенням українського філософа і богослова Григорія Сковороди. На одній із експозицій Григорій Сковорода йде босоніж по потрісканій від спеки землі із посохом у правій руці й книгою притиснутою до грудей. Одягнений філософ у просторий каптан, який нагадує церковну рясу, а за паском видно сопілку.

На іншій експозиції Григорій Сковорода одягнений у європейській чоловічий міський костюм, тримає тростину, книгу та сопілку за паском. Ще на одній експозиції філософ одягнений у просторий одяг східного типу, тримає під рукою глечик, з якого переливає воду в інші посудини.

Всі ці фігурки є ескізними пропозиціями до встановлення у Полтаві повноцінного пам’ятника Григорію Сковороді, повідомляє Полтавщина. У грудні цього року відзначатимуть 300-річчя від дня народження українського філософа. Закритий замовний бліц-конкурс на встановлення пам’ятника Сковороді був проведений за ініціативи Полтавської обласної військові адміністрації. Конкурс, імовірно, вирішили провести закритим через стислі терміни.

Всі п’ять макетів є роботами одного харківського скульптора. Сам пам’ятник виготовлять із бронзи, а місце для нього обрали у затишному куточку між хвойними деревами, біля дитячої школи мистецтв. До 3 грудня (дня народження Сковороди) пам’ятник виготовити не встигнуть. Технологія виливки фігури із бронзи довготривала, тому пам’ятник буде стояти тут у наступному році, а поки замість нього встановлять макет.

Відомо, що пам’ятник Григорію Сковороді у Полтаві буде виготовлений за меценатські кошти, але прізвище благодійника на його прохання не розголошують.

історія, пам'ятник, Григорій Сковорода

За темою:

  • Україна святкує ювілей геніального Василя Кричевського
  • Полтавці вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.