ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:30 31.10


У Диканському музеї експонують виставку про Мазепу

За підтримки відділу культури виконкому Диканської селищної ради, Полтавської обласної ради, Державного музею-заповідника "Поле Полтавської битви" та Полтавського офісу Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП у Диканському історико-краєзнавчому музеї  ім. Д.М. Гармаша експонують виставковий проєкт Інституту нацпам’яті "Мазепа. Karl ХІІ. Пётр І. Топ-10 міфів ru.пропаганди".

Протягом місяця виставку переглянули старшокласники з сіл Диканської ОТГ — це Байрак, Велика Рудка, Стасі, Діброва, Балясне, Орданівка, Водяна Балка, Великі Булища. А днями до музею завітали діти з НВК імені Гоголя та місцевої диканської школи, а також громадськість, ветерани російсько-української війни та гості з Полтави - депутат обласної ради, голова комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, цифрового розвитку, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО, очільник Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка Микола Кульчинський та регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар. 

Як ініціатор і організатор встановлення в Полтаві пам’ятника Мазепі Микола Кульчинський розповів молоді про тривалу боротьбу за увічнення в бронзі видатного гетьмана-державника у Полтаві та перепони на цьому шляху. Розповів про особистість гетьмана, який намагався врятувати Україну з пазурів Московського царства, про воєнно-політичний виступ Мазепи проти московського царя Петра I. Висловив думку, що воїни сучасної російсько-української війни продовжують справу Івана Мазепи, чинячи спротив російській агресії на сході України. 

"Історична правда у тому, що гетьман Мазепа прагнув об'єднати Україну обох боків Дніпра, розбудував економіку Гетьманщини й зміцнював її обороноздатність. За 22 роки свого гетьманування успішно сприяв розвиткові освіти і мистецтва, значні кошти виділяв на зведення, перебудову й оздоблення храмів. Дав шанс на збереження Гетьманщини з її вольностями і привілеями",- наголосив Микола Кульчинський.

Олег Пустовгар вважає: виставка, серед іншого, спростовує російсько-імперський міф , що, начебто, союзу України зі Швецією не існувало. 

"Наша мета - показати цю виставку у навчальних закладах та більшості громад Полтавщини. Але перша ОТГ, де ми її презентуємо - Диканська. Адже саме тут, на Диканській землі сталася історична подія:у березні 1709 року до українсько-шведського союзу долучилися запорожці; тоді у селі Великі Будища неподалік Диканьки було укладено українсько-шведська угоду між гетьманом Іваном Мазепою й кошовим отаманом Запорізької Січі Гордієнком, з одного боку, і королем Карлом ХІІ, з іншого. У документі шведський король зобов'язався не укладати мирової угоди з московським царем, доки не визволить з-під московської влади Україну", - розповів Олег Пустовгар.

Він також подарував для фондів музею раритетне видання - історичну п'єсу міністра УНР у справах освіти Івана Огієнка (митрополита Іларіона) "Розіп'ятий Мазепа"

Виставка у Диканьці експонуватиметься впродовж місяця. 

пам'ять, історія, культура, виставка, Мазепа, Диканька

За темою:

  • У Полтаві висадили дуб до річниці підписання шведсько-українського союзу
  • Полтавський архів цьогоріч надав доступ до понад ста тисяч сторінок документів часів Другої світової війни
  • Держархів Полтавщини оцифрував історичні документи для генеалогічних досліджень
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.