ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 28.03


У дисертації ректора "Полтавської політехніки" виявили плагіат

Національне агентство з забезпечення якості вищої освіти розглядає скаргу на плагіат у докторській дисертації ректора Полтавської політехніки Володимира Онищенка, подану через 20 років після його захисту.

Комітет з питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) підтвердив наявність плагіату в дисертації Володимира Онищенка.

Скаргу на плагіат у дисертації Онищенка «Основи формування інвестиційної політики регіону» подав ще у червні 2023 року кандидат біологічних наук Олег Смірнов.

Як повідомляє «Полтавська Хвиля», 19 лютого 2024 року ректор «Полтавської політехніки» звернувся з проханням перенести засідання, де мали розглядати скаргу стосовно його роботи, через службове відрядження за кордон. У березні він попросив перенести засідання на квітень за станом здоров’я.  

Згодом представник Володимира Онищенка подав заяви на відвід чотирьох членів Комітету, заявивши про виявлення плагіату в їхніх наукових роботах. Проте йому відмовили.

Вивчивши матеріали перевірки дисертації доктора економічних наук Онищенка, Ккомітет дійшов висновку про наявність фактів академічного плагіату: виявлено численні текстові збіги з джерелами інших авторів без належних посилань.

Комітет вирішив внести на розгляд НАЗЯВО подання про наявність у дисертації Онищенка академічного плагіату.

Робота, написана на тему «Основи формування інвестиційної політики регіону», була захищена в 2002 році з використанням чужих текстів без посилань. Натомість Онищенко відкидає звинувачення, наголошуючи на різниці вимог до оформлення робіт 20 років тому.

Остаточне рішення Нацагентства очікується 2 квітня. За його результатами можливе позбавлення Онищенка наукового ступеня.

освіта, плагіат, дисертація, ректор "Полтавської політехніки"

За темою:

  • Без укриття: у Щербанівській ТГ чекають, коли відведуть дітей у дитсадок
  • Студенти медуніверситету провели в Полтаві акцію "Інтернатура без примусу"
  • Три заклади профтехосвіти області отримають 32 мільйони на майстерні
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.