ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 19.09


У галереї JUMP відкрилася фотовиставка "Простір світла". ФОТО

18 вересня 2018 року у полтавській галереї JUMP презентували новий проект "Простір світла" українського арт-фотографа Дмитра Богачука.

Проект "Простір світла" українського арт-фотографа Дмитра Богачука є новим візуальним дослідженням автора. Важливою серією його робіт є колір. У певних умовах освітлення колір може створювати ефект спілкування, у різних відтінках – емоційне напруження. Вночі, у темному просторі, людське око ледве вловлює відтінки, однак, якщо довго вглядатися в простір, воно звикає і починає бачити велику кількість деталей і віддзеркалене світло.

Ідея про виставку виникла ще в лютому, коли киянин Дмитро Богачук відвідав Полтаву з лекцію "Колір у сучасній фотографії". Тоді подія викликала велику цікавість відвідувачів, тож галеристам спало на думку запросити Дмитра з його новою концепцією – тепер в ролі автора робіт. Поступово сформувалася концепція виставки. Але згодом виявилося, що для "Простору світла" в галереї якраз забагато… світла. Бо для того, щоб осягнути глибину темряви та гру світла, потрібні сутінки. Рішення знайшли кардинальне.

Спочатку визначили концепт виставки, потім відібрали роботи і тут прийшло усвідомлення, що проект потребує перефарбування стін в темний колір. Це досить проблематично для галереї, бо наступна виставка потребує світлих стін. Хоча технічно було важко наважитися, ми зробили це – пофарбували стіни в антрацитово-сірий колір  

– розповіла кураторка виставки Людмила Шевченко.

Як сказав сам фотограф, він не має єдиного алгоритму створення фотографій – деякі роботи мають глибинний смисл та концепцію, деякі – результат пошуку фактури, інші – просто сподобалися грою світла та тіні.

Якісь картинки мені нагадують щось сюрреалістичне – наприклад, вікно в інший простір; інші виглядають як елемент інсталяції. Наприклад, утилітарна, по суті, лампа в підземці, в тому просторі виглядає як інсталяція якогось художника – синій колір утворюється через змішання світла з вулиці та штучного освітлення. Одне вікно нагадує картину кубіста, інше – як посилання до Ван Гога

– розповів Дмитро Богачук.

Деякі твори зняті в інших країнах, але більшість світлин "родом" з Києва. Дмитро вважає, що не так важливо, де знято, важлива сама ідея. Каже, що може зняти навіть у своєму дворі, важлива мета – "що це". Саме про перебування світла в темному просторі – як він може заграти по-новому.

Інтуїтивно в мене з'являється ідея, і я шукаю реалізації. На це йде дуже багато ночей – я знімаю ночами. Напрацьовую матеріал, шукаю і обираю найкраще. Матеріалу насправді набагато більше, тут – те, що має смисл і цікаво в контексту показу в Полтаві. Я вже мав матеріал, а галерея JUMP запропонувала мені зробити першу виставку цього проекту 

– пояснив фотохудожник.

Всього в полтавській експозиції представлені 11 фоторобіт Дмитра Богачука, об'єднані темою "Простір світла". В приміщенні галереї напрочуд темно – здається, от-от хтось увімкне світло і з'явиться нагода роздивитися роботи краще. Друге враження – що на стінах картини, виконані олійними фарбами з напрочуд ніжними та акуратними мазками. І лише третім приходить усвідомлення того, що це фотографії і освітлене приміщення достатньо – рівно стільки, щоб оцінити все багатство гри світла та глибину темряви.

Дмитро Богачук – фотограф, мистецтвознавець, арт-критик, викладач, член Фонду культурної дипломатії UART. Дмитро є одним з найвпізнаваніших і відомих арт-фотографів в Україні. Мінімалістичні пейзажі, пустинні простори, лаконічні міські замальовки, виконані в особливій палітрі, звертають на себе увагу і притягують глядачів – навіть тих, хто далекий від фотомистецтва. Дмитро – учасник багатьох міжнародних виставок, автор кількох фотокниг, власник фотографічних нагород. У 2017 році в Парижі на фестивалі "Le Quatrieme Smage" вперше була представлена фотографічна серія "Рівнинний край", яка здобула перше місце за версією міжнародного конкурсу MIFA.

Виставка "Простір світла" триватиме до 7 жовтня в полтавській галереї JUMP за адресою вул. Монастирська, 3 — з 11 до 18 години. Вхід вільний.

виставка, фотографія, галерея

За темою:

  • У Полтаві відкрилася фотовиставка "Погляд із минулого"
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.