ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:30 20.07


У Горішніх Плавнях дітей лікують коні

  Кожного літа  у Горішніх Плавнях третій рік триває лікувальний курс занять на конях. Іпотерапію отримують 20 дітей. Заняття тривають, поки не почнуться осінні дощі.

Іпотерапія - це лікувальна їзда на дресованих конях, яка творить дива навіть тоді, коли звичайний масаж не допомагає.

Майданчик для посадки дітей на коня стоїть у лісовий частині міського парку Горішніх Плавнів.

Двічі на тиждень сюди приходять діти з батьками, адже маленьким наїзникам дуже потрібна підтримка - і фізична, і моральна.

У Горішніх Плавнях іпотерапію запровадили за ініціативи товариства захисту прав дітей з інвалідністю «Ніжність». Сім років тому такі заняття вже проводилися, тоді й побудували майданчик, але потім їх зупинили через брак коштів.

Зараз працюють дві групи, які сформовані за віком та основними діагнозами дітей. Найбільше іпотерапія корисна для дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, ДЦП та тих, хто живе з аутизмом або синдромом Дауна.

Їзда верхи вимагає постійного тренування базових рефлексів, а це відіграє велику роль у лікуванні пацієнтів, які страждають на порушення системи самостійного керування рухами. Під час лікувальної їзди тіло розгойдується у трьох вимірах, але без жорсткого впливу на нього. Починають працювати вражені хворобою групи м’язів.

Для цього іпотерапевт задає пацієнтові різні вправи або викладає його на спину коня. Це забезпечує додаткове прогрівання м’язів, адже температура тіла коня 39 градусів, і сідають на нього без сідла.

Емоційна складова занять дуже корисна для дітей з аутизмом, які працюють окремою групою.

Кінь чинить на вершника потужний емоційний вплив, що дає підґрунтя для лікування психоемоційних розладів і фобій

 - пояснює тренер Альона Барабаш.

Між вершником та його конем налагоджуються дружні стосунки, що дуже важливо для невпевнених у собі, самотніх людей, а особливо людей з аутизмом.

Кінь для таких занять теж потрібен особливий: спокійний, навчений і вгодований. З дітьми працює 10-річна дресована конячка Рада. Вона спокійно дозволяє їздити без сідла лежачі, задом наперед і робити фізичні вправи, які корисні дітям.

іпотерапія, діти, Горішні Плавні

За темою:

  • У Полтаві минулого тижня народилася 71 дитина
  • Медики повідомили причину смерті школярки
  • Трирічна дитина вдома отруїлася ліками
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.