ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 20.11


У гуртожитку Полтавського педуніверситету житимуть переселенці

19 листопада у Полтаві вперше почався збір волонтерів з різних областей України, які відремонтують вісім кімнат студентського гуртожитку педагогічного університету.

В цих кімнатах живуть переселенці – студенти Покровського педагогічного коледжу. Також оновлять аудиторію Полтавського педуніверситету для занять з розвитку дітей, які втратили батьків.

Ремонтуватимуть приміщення волонтери руху «Будуємо Україну разом» (БУР) ‒ це програма громадського об’єднання «Українська освітня платформа». Ремонтні роботи почнуть з 20 листопада, розповіла координаторка БУР Юлія Капустєнко:

«В Полтаві збір волонтерів БУР відбувся вперше. У нас два табори буде, по три заїзди: з 19 листопада по 26, з 27 листопада по 4 грудня. Потім п’ять днів перерви і з 10 по 17 грудня».

Рух «Будуємо Україну разом» заснували у 2014-му році, тоді волонтери відбудували два зруйновані будинки у селі Семенівка під Краматорськом. Також в місті встановили нові вікна в багатоповерхівці та створили перший в Україні молодіжний центр «Вільна хата».

Після повномасштабного вторгнення Росії, волонтери БУР почали ремонт помешкань для переселенців. Зокрема, в селі Угринів Івано-Франківської області відремонтували житло для родини із Маріуполя. На Львівщині у Стрию оновили приміщення для відпочинку переселенців з Харкова та Маріуполя.

«Їх заселили в гуртожиток музичного коледжу й були люди пенсійного віку та діти, яким не було чим зайнятися. Тобто, не було дитячих майданчиків. Для старших людей не було продумано місця, де б вони могли виходити з кімнати, посидіти там разом зі своїми сусідами. Ми для них, облаштовували простір де вони також можуть просто побути чи почитати книгу.

Також волонтери ремонтую будинки у деокупованих селах Чернігівщини. Те що відбудовувалось з фундаменту – це нечасті випадки. Але, наприклад, ми мали співпрацю з Repair Together: на Чернігівщині в селі Лукашівка, наші майстри та їхні майстри будували будинок з фундаменту. Й незабаром там відбудеться волонтерський заїзд: ми зробимо внутрішні ремонтні роботи будинку для сім’ї, яка постраждала від російської агресії», ‒ говорить координаторка БУР Юлія Капустєнко.

До руху БУР приєднуються з усіх областей України. Волонтерами можуть бути громадяни старше 16 років, які заповнили електронну анкету.

«У нас волонтери різного віку: 18, 30, 35, 40 років. В Стрию було жінка, якій 72 роки, вона туди приїхала із Харкова і це було дуже класно: волонтерка обмінювалася досвідом з молоддю. У нас всі розуміють один одного.

Наша організація вчить громади брати відповідальність за відбудову свого міста, за розвиток його, це також загалом стосується молоді, тому що вона є рушієм нашої країни», ‒ каже координаторка БУР.

Приміщення ремонтують коштом благодійних внесків бенефіціарів програми BURfriends, добровільних внесків волонтерів та співпраці з іноземними й українськими партнерами.

 

допомога

За темою:

  • Полтавські активісти "Мистецького штабу" влаштували арт-проект на підтримку ЗСУ
  • Полтавська ОВА оприлюднила адреси Пунктів незламності
  • Полтавські волонтери розігрують прапор із підписом Залужного
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.