ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:32 17.07


У Карлівці грубо порушили закон про декомунізацію

Раніше у центрі Карлівки стояв пам'ятник Миколі Підгорному. Його знесли, адже радянський партійний діяч підпадає під закон про декомунізацію. Проте нещодавно погруддя знову встановили - на місцевому стадіоні.

.

Про це повідомили на сайті Карлівської міської ради. Демонтоване погруддя та постамент із часу знесення зберігалися на базі благодійної організації "Добробут, Благодійність, Розвиток", серед засновників якої добре відомі на Полтавщині особистості — Олександр Удовиченко, Андрій Сокіл, Юрій та Олексій Кобченки. 

В.о. міського голови Олег Стовбун заявив, що карлівчани неодноразово зверталися до міської ради з проханням відновити пам'ятник. Адже Підгорний – уродженець Карлівки. Тому, мовляв, погруддя встановили знову, тепер уже на території місцевого стадіону. Більше того — у Карлівці наразі обговорюють можливість перейменувати і сам стадіон на честь Підгорного.

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам'яті в Полтавській області на своїй сторінці у соцмережі щодо відновлення пам’ятника написав так: "Ініціатори ганебного і цинічного "дійства" грубо порушили декомунізаційний закон. Цим вони принизили не Карлівську ОТГ, а самі себе! Північно-східний відділ УІНП готує звернення до поліції й прокуратури".

Микола Підгорний понад двадцять років був депутатом Верховної Ради СРСР, входив до Центрального комітету КПРС, був головою президії Верховної Ради СРСР. Тому пам'ятники йому, згідно з чинним законодавством України, мають зносити. За встановлення пам'ятника передбачена кримінальна відповідальність — позбавлення/обмеження волі на 5 років із можливою конфіскацією майна. 
 

декомунізація, історія, Карлівка, Микола Підгорний, закон

За темою:

  • Історія пам’ятника матросам у Крюкові: кременчужани планують демонтаж
  • Перейменування сіл на Полтавщині: реакція громад
  • Полтавську п’ятиповерхівку декомунізували
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.