12:00 14.10 285
У Кременчуці планують демонтувати пам’ятник матросам Дніпровської флотилії. Поки прибрати його не можуть, адже ще не вилучили із переліку культурних спадщини громади.
Пам’ятник з’явився у Кременчуці 1938-го року, розповіла Суспільному докторка історичних наук Ганна Капустян.
"Взагалі про цей пам’ятник треба говорити в контексті тієї імперської колонізаторської політики, яку проводить Російська імперія впродовж століть в Україні. А саме суть її – намагання маркувати або посилати в український суспільний простір російські наративи", — прокоментувала Ганна Капустян.
Докторка історичних наук Ганна Капустян.
Пам’ятник присвячений морякам більшовицької Дніпровської військової флотилії, які загинули під час вторгнення більшовиків в Україну 1918 - 1919 роки. Під час Другої світової війни монумент знищили німці. 1945-го року його відновили, а 1989-го – реконструювали.
"Цей пам’ятник пов’язаний із тим, що нібито "російський старший брат" із концепцією прийшов визволяти Україну від буржуазії, від тієї імперської Росії нібито.Тобто, хто такі кронштадські матроси, от вони прийшли в Україну. Чого вони прийшли в Україну? Вони ніякого відношення не мають до України", — розповіла історикиня.
Пам’ятник демонтують у рамках закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії".
"Я вважаю, що він ніякого відношення немає до України. А тільки підкреслює оту "імперську політику". Возвеличувати «старшого брата». От кронштандський матрос – це «старший брат» російський, який нібито приніс волю, приносить волю Україні. А по суті це нове закріпачення свідомості, це поширення комуністичних наративів суспільству", — повідомила Ганна Капустян
Як повідомила речниця Кременчуцької міськради Юлія Перепелятник, нині міське управління культури погоджує демонтаж цього пам’ятника з Києвом, аби його вилучили із переліку культурних спадщини громади. Після цього його приберуть.
На Полтавщині триває ґрунтова засуха
12:00 08.11
Троє полтавців отруїлися чадним газом
15:00 06.11