ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:00 02.06


У Кременчуці на 20% зросли тарифи на воду і каналізацію

Тарифи на водопостачання встановило НКРЕКП у лютому цього року, та відтермінувало до 1 травня 2020 року. Але не застосували через відтермінування укладення договорів. Тепер з першого червня їх  водоканал застосував.

Тож у Кременчуці з 1 червня збільшуються тарифи на воду і каналізацію, повідомила адміністрація КП Кременчукводоканал.

 

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі НКРЕКП), № 283 від  4 лютого 2020 року комунальному підприємству «Кременчукводоканал» встановлено економічно обґрунтовані тарифи на 2020 рік на послуги централізованого водопостачання в розмірі 9 грн 73 коп/м3 (без ПДВ) та послуги централізованого водовідведення в розмірі 10 грн 13 коп/м3 (без ПДВ).

Вартість послуг з ПДВ - 11 грн 68 коп/м3 та 12 грн 16 коп/м3, відповідно.

На виконання вищезазначеної постанови НКРЕКП КП «Кременчукводоканал» з 5 лютого цього року застосувало новий розмір тарифів на послуги для окремих категорій споживачів: підприємств, що розміщені в окремо розташованих будівлях, та для населення - мешканців приватного сектору. 

Тоді тарифи не було застосовано до мешканців багатоквартирних будинків – населення та підприємств, що розташовані на перших поверхах багатоповерхівок.

Рішення щодо незастосування нового розміру тарифів на послуги для споживачів багатоквартирних будинків на той час було зумовлено перехідним періодом, що пов'язаний зі змінами законодавства.

Як повідомляє Кременчуцька газета, КП «Кременчукводоканал» очікувало завершення перехідного періоду та готувалось до укладання індивідуальних договорів зі споживачами багатоквартирних будинків  з 1 травня цього року року та, відповідно, застосування діючих, встановлених НКРЕКП у 2020 році економічно обґрунтованих тарифів.

Але  30 березня року відповідно до ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» від 30.03.2020 року № 540-ІХ) відкладено введення договірних відносин на невизначений термін (п’ять місяців з дня завершення карантинних заходів).

Адміністрація КП «Кременчукводоканал» вказує, що фактично до завершення поточного року не вбачається можливим укладення договорів зі споживачами багатоквартирних будинків без їх особистої згоди.

 А станом на 1 червня з ініціативою щодо вибору моделі організації договірних відносин із водоканалом та, відповідно, з пропозицією щодо укладання договору до водоканалу звернулись мешканці 7 (семи) житлових багатоквартирних будинків із загальної кількості 1287 будинків.     

Тож тепер підприємства-надавачі комунальних послуг до моменту укладання договорів нової редакції вимушені застосовувати тарифи, встановлені відповідним уповноваженим органом до 1 травня 2019 року.  

У адміністрації КП «Кременчуводоканал»  вказують, що без введення  економічно обґрунтованого розміру  тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення згідно постанови НКРЕКП від 4 лютого 2020 року, про яку згадували вище, підприємство за період з лютого по квітень 2020 року вже отримало збитків на суму 6,1 млн грн. Річний обсяг збитків, нанесених підприємству через незастосування тарифів мешканцям багатоповерхівок, складатиме близько 26 млн грн.

«КП «Кременчукводоканал» в квітні  звернулось до Прем’єр-міністра України та Міністерства розвитку громад та територій України щодо вирішення на державному рівні  питання компенсації підприємству вже фактично понесених збитків за лютий-березень 2020 року та термінового врегулювання нормативно-правових актів з метою безперешкодного  застосування економічно обґрунтованих тарифів для всіх категорій споживачів. Відповіді не отримано, будь-якого державного рішення на сьогоднішній день не прийнято», - зазначають в КП.

 

Також адміністрація КП «Кременчукводоканалу» зазначає, що без застосування економічно обґрунтованих тарифів усім категоріям споживачів, у подальшому не зможе забезпечити сталу виробничо-господарську діяльність КП «Кременчукводоканал» та, відповідно, уникнути поглиблення збитків.

Адміністрація КП «Кременчукводоканал» запевняє: для забезпечення сталої роботи підприємства, на підставі вище згаданого Рішення НКРЕКП, що є обов’язковим для виконання, підприємством прийняте рішення щодо застосування з 1 червня року встановлених тарифів на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення для мешканців  (власників, співвласників) багатоквартирних будинків.

Тарифи не потребують процедури затвердження на засіданні міськвиконкому.

Варто зазначити, що абонплата, яку планували ввести після обрання деяких моделей договорів з водоканалом, зараз ще не вводиться.

Нагадаємо, зараз в Кременчуці діє тариф  на послуги централізованого водопостачання в розмірі 9 грн 312 грн/м3 (з ПДВ) та послуги централізованого водовідведення в розмірі 10 грн 10 коп /м3 (з ПДВ). 

 

 

комуналка, тариф, вода, Кременчук

За темою:

  • На Полтавщині вартість газу зросла у всіх постачальників
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.