ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 24.04


У Кременчуці обговорили, як називати місцевих жителів

Кременчучани, кременчуківці, кременчукці - представники Товариства української мови наполягають що назва містян "кременчужани" — калька з російської і не має права на існування.

Про це говорили на засіданні комісії з питань найменування об’єктів міського підпорядкування, увічнення пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків у місті.

Як повідомляє прес-служба мерії Кременчука,  представники Товариства української мови рекомендують називати місцевих жителів  кременчучани, кременчуківці, кременчукці .

На підтвердження своєї рекомендації вони навели відповіді з Інституту української мови, в яких значилися вищеназвані варіанти.

Погляди на таку пропозицію у комісії розділилися, наприкінці засідання члени комісії взагалі засумнівалися, чи у їх компетенції вирішення цього питання.

Учасники зустрічі прийняли рішення про потребу більш широкого обговорення питання назви жителів Кременчука.

Секретар міськради Юрій Гриценко запропонував провести круглий стіл, учасниками якого стали б відомі мовознавці, в тому числі і з Кременчука, та представники громадськості.

У планах комісії — звернутися до Інституту української мови з пропозицією, як виключення, називати жителів міста як і раніше – "кременчужанами".

Кременчучани, кременчуківці, кременчукці, назва

За темою:

Топ-5 за тиждень :