ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:31 10.05


У Кременчуці розпочав роботу міжнародний бізнес-форум. ФОТО

10 травня в Кременчуці розпочався дводенний міжнародний бізнес-форум "Міжнародне співробітництво: створюємо майбутнє разом"

У Кременчуццькій міській раді людно: тут розпочався дводенний міжнародний бізнес-форум "Міжнародне співробітництво: створюємо майбутнє разом". У його рамках працюють кілька тематичних секцій, під час яких розглядаються питання як міжнародного досвіду, так і українських міст, зокрема Кременчука — в інвестиційній діяльності, охороні довкілля, енергоефективній сфері та децентралізації. Розглядаються також питання, пов'язані з діяльністю міжнародного комерційного арбітражу, міжнародної торгової діяльності та інші, які сьогодні турбують підприємців.

Ідея проведення форуму належить міському голові Кременчука Віталію Малецькому, її підтримали посольство Литовської республіки та проект ПРОМІС (Канада), який надав фінансування, а реалізувало КП "Кременчук Інвест".

На форум з'їхалися представники бізнесу та експерти з різних  країн світу, зокрема, з Польщі, Литви, Болгарії, Ірландії, Канади —  члени урядів, представники бізнесу, а також місцевого самоврядування з 20 міст із 12 регіонів України.

Метою форуму є обговорення взаємодії між державою, місцевим самоврядуванням і владою та бізнесом

 - розповів директор  КП "Кременчуцький центр міжнародних зв'язків і економічного розвитку міста "Кременчук Інвест"" Андрій Мельник.

На форум не запрошували великі підприємства — мова, перш за все тут іде про малий та середній бізнес. Але секція міжнародного арбітражу розглядатиме питання, що стосуються великого бізнесу, адже це підприємства, які вже давно працюють в сфері зовнішньоекономічної діяльності. На другий день форуму запланований тренінг для малого і середнього бізнесу на тему підготовки до експорту продукції, на якому розглянуть виклики, з якими стикаються сьогодні українські бізнесмени при виході на міжнародні ринки.

Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко, який відкрив захід, вважає, що такі форуми нашій області вкрай потрібні, тому що Полтавщина одночасно знаходиться в пошуку розширення і поглиблення можливостей інвестування і ділиться своїми здобутками. Полтавщина, на думку очільника ОДА, швидко розвивається — починаючи з 2014 року, коли була стагнація в машинобудуванні — зараз ситуацію вдалося докорінно змінити. Сьогодні Полтавщина входить у п'ятірку областей-лідерів, які формують державний бюджет. 

Ми відчули позитивні результати реформи децентралізації. Гроші з'явилися в бюджетах. Ви подивіться, як розквітають наші міста. Але дуже прикро бачити деградацію Полтави в той час, як потужно розвиваються Кременчук, Гадяч, Миргород, Решетилівка

 - зазначив Валерій Головко.

Разом із керівництвом Полтавщини форум відкривали Надзвичайний і Поважний посол Литовської республіки в Україні Марюс Януконіс, консул із економічних питань Генерального консульства Республіки Польща в Харкові Влодзімеж Лещинський, головний радник із питань врядування проекту ПРОМІС (Канада) Кейді Ворд, кмет общини Свіштова (Болгарія) Гєнчо Гєнчєв. Вони поділилися досвідом успішного місцевого самоврядуванн в їх країнах, створення зон вільної торгівлі та зовнішньоекономічної торгової діяльності.

Міністр-посланник посольства Литовської республіки в Україні Гвідас Керушаускас розповів, що литовська делегація прибула на форум не лише поділитися успішним досвідом та підтримати коштами Міністерства іноземних справ проекти Кременчука, але й також знайти українські компанії для експорту української продукції в Литву. На думку пана міністра-посланника, в Україні вже відчутні позитивні результати реформ, і особливо — в сфері банкінгу, а також — місцевого самоврядування. Він заявив, що покладає великі надії на розвиток співпраці між нашими країнами та вважає, що подібні заходи зміцнюють міждержавні взаємовідносини та розвиток міжнародного бізнесу.

 

 

форум, бізнес, співпраця, Кременчук

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.