ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:30 13.01


У Кременчуці уклали охоронний договір на сторічний будинок

У місті Кременчук уклали договір на об’єкт культурної спадщини – Будинок купця Григорія Чуркіна. Про це Суспільному розповіла речниця Полтавської обласної прокуратури Людмила Іващук.

Охоронний договір уклали між управлінням культури і туризму Кременчуцької міської ради та балансоутримувачем будівлі, а саме комунальним житлово-експлуатаційним підприємством «Автозаводське». Це щодо Будинкукупця 1-ї гільдії Григорія Чуркіна на вулиці Івана Приходька, 43.

Укладення цього документа не дозволить використовувати територію пам’ятки для нового будівництва та інших робіт, які можуть зашкодити будинкові. Крім того, надасть змогу утримувати його в належному стані.

 

  • Будинок спорудили 1902-го року. У різні роки у ньому розміщувалися клуб, кінотеатр, швейний цех, ощадна каса, а у період нацистської окупації – готель для німецьких офіцерів та офіцерський клуб.
  • У липні 2021-го року за розпорядженням голови Полтавської облдержадміністрації будинок внесли до переліку об’єктів культурної спадщини, як щойно виявлений об’єкт історії та архітектури.
спадщина, угода, Кременчук

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.