08:45 13.04 1512
У перші дні окупації і повномасшабної війни російські матюки стали чимось звичним, але від цього треба відходити. Тож кременчужани хочуть прибрати з вулиць біл-борди з матюками.
З часу повномасштабної війни біл-борди з нецензурними надписами стали звичним явищем в українських містах. Адже вже легендарна фраза про курс російського корабля, яку сказав прикордонник із острову Зміїного, і яка стала своєрідним кличем боротьби українського народу з окупантами, містила нецензурне слово.
І у перші дні окупації матюки стали чимось звичним у розмові людей, які до того навіть ніколи нецензурно не лаялись. Та від цього треба відходити. Саме про це закликають відомі у Кременчуці містяни, які навіть підготували зверення про заборону нецензурної лайки на рекламних площинах.
Як йдеться у сюжеті наших колег з телекомпанії «Візит», зверненен підготували бійці тероборги, учасники бойових дій, волонтери.
Про це повідомив кременчуцький волонтер, директор АТ «Вепр» Андрій Пилипенко.
Ось років зо 300 тому за часів Козацької ради в Україні ніхто не матюкався.
Про це нагадує Валерій Голуб, член спілки літераторів, керівник ГО інтелігенції міста.
А ще матюки – то те, що тягне нашу націю назад до радянського союзу. Це нагадує директор Міського палацу культури Сергій Ситник.
«Ми й так говоримо наполовину російською. Суржиком. Але мат-перемат тягне назад в радянський союз. Це, нібито пуповина, що долучає до «російського міру». Адже настав той час, коли людина-герой дала відсіч орді тією мовою, яку та орда розуміє. До наших оборонців звернулись із пропозицією здатися і наш оборонець зрозумілою їм мовою відповів. Звісно, це стало бойовим прапором на деякий час. І лунали ці слова і в європейських парламентах, і в Англії лунали, і в США лунали. Люди говорячи цю фразу, розуміючи, що це пряма мова до росіян – щоб вони зрозуміли», - зі слів Ситника.
Він вказує, що вже менше біл-бордів із нецензурними словами на вулицях нашого міста. Їх витісняють ті, де є подяка нашим ЗСУ, подяка Богу. Та вони мають повністю зникнути, пише «Кременчуцька газета».
Начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег Лєднік також висловив свою особисту позицію з приводу численних біл-бордів з матюками.
«Ми повинні створювати патріотичні настрої і це беззаперечно, але краще в висловлюваннях, про які ви кажете тоді ставити зірочки. Також я за те, аби друкувати і інші патріотичні вислови, які б надихали нас на віру, любов, Перемогу, а вона буде у нас беззаперечно! Ви ж розумієте, що від наших діянь залежить майбутнє. Ми повинні бути прикладом для дітей, які питають, а що це за слово таке (це про матюк)? Ми повинні бути прикладом любові до Батьківщини і батьків. У наших відомих поетів та письменників є багато гарних, патріотичних цитат та віршів, які б можна було розмістити на біг-бордах»,- каже батько двох синів, начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег Лєднік.
Олена Ліпошко, Олег Булашев
У Полтаві запрацювали "Файні льоди"
16:00 05.05
Сергій Токарєв про популяризацію STEM в Україні
10:14 08.05