08:45 16.08 1311
Зараз в акваторії Кременчуцького водосховища відпочивальники чи рибаки можуть спостерігати, як риба плаває біля поверхні води і не може зануритися вглиб. Ця риба заражена паразитами.
Причина всьому - наявність в рибі хробака-ремінця (солітера). Це білий і довгий черв'як, який розвивається в черевній порожнині риби. Перебуваючи в черевній порожнині риби, ремінець досягає статевої зрілості черв'яком, після чого вже розпочинає своє розмноження, залишаючи яйця. Від риби солітер потрапляє в черевну порожнину птахів, які харчуються рибою.
Про це попереджає Черкаський рибоохоронний патруль
Зараження цим паразитом найбільше схильні такі види риб, як: лящ, плоскирка, краснопірка, сазан, короп, щука, окунь. Потрапляючи в кишечник разом з їжею, а потім, в порожнину тіла риби, паразити ростуть, харчуються за рахунок господаря, здавлюють внутрішні органи, викликають порушення їх функцій. У процесі росту цей паразит пошкоджує плавальний міхур, який після цього не може функціонувати. Людям які наважуються споживати заражену рибу, слід знати: усунення дорослого солітера з риби жодним чином не є гарантією від не зараження паразитами. Справа в тому, що личинки досить стійкі до зовнішнього впливу. Після видалення нутрощів з черева тварини можуть залишитися яйця глиста, тому рибу потрібно добре промити і піддати термічній обробці. Солітер в рибі гине, якщо смажити або варити м’ясо при 55 градусах. Крім того, відомо, що паразит не виносить низьких температур. Так, глисти в рибі гинуть, якщо заморозити продукт на 10 і більше годин
- попередження рибоохоронного патруля.
Акцентують, що в ніякому разі не потрібно вживати, то це в’ялену, суху, копчену та сиру рибу. Адже дані види риб не проходять температурної обробки, після чого люди заражаються ремінцями, які в свою чергу, можуть спричинити ряд захворювань та неприємних наслідків.
Помер екс-голова Карлівки Володимир Слєпцов
19:00 15.01