ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 02.10


У Лубнах декомунізували ще одну вулицю

У Лубнах вулицю російського комуністичного генерала Ляскіна перейменовано на честь полеглого Героя російсько-української війни Віктора Новікова.

Григорій Ляскін – це російський комуністичний військовий діяч.

Тож логічно, що й відповідну анотаційну дошку демонтовано й передано до музею Лубен.

Демонтували анотаційну дошку російському генералу Григорію Ляскіну комунальники.

Рішення про демонтаж прийняла комісія з реалізації державної політики відновлення та збереження національної пам’яті Лубенської громади.

Депутати на сесії Лубенської міської ради перейменували вулицю і провулок генерала армії СРСР Ляскіна на честь полеглого Героя російсько-української війни Віктора Новікова. Обранці врахували 250 голосів, поданих за петицію увічнити ім’я цього авторитетного лубенця, учасника Помаранчевих подій та Революції Гідності, добровольця батальйонів «Азов» і «Полтава», учителя та миротворця.

На офіційному сайті громади так розповіли про Героя ЗСУ: «Народився 1 квітня 1978 року у селі Березоточа Лубенського району. Закінчив Засульську загальноосвітню школу, Войнихівське СПТУ №53 та Лубенське училище №12. Строкову службу проходив у 1-й аеромобільній бригаді повітряно-десантних військ. У 1998 році Віктор Новіков брав участь у миротворчій операції НАТО на території колишньої Югославії. У 2015 році Віктор Новіков здобув фах історика у Київському національному педагогічному університеті імені Драгоманова. З 2017 року працював вчителем історії у Лубенській загальноосвітній школі №10 та тренував дітей у гуртку «Лубни СК Хортинг». За плечима воїна трагедія Іловайська та поранення. Захисник був волонтером, керівником формування з охорони громадського порядку «Перша Лубенська сотня самооборони «СПАС». Очолював громадську організацію «Лубни СК Хортинг», Центр допомоги учасникам АТО, громадську раду при Лубенській райдержадміністрації. Нагороджений медаллю НАТО у 1998 році, медалями «За військову службу» у 2014 році, «Учасник АТО» у 2015 році, «За оборону рідної держави» у 2016 році, «25 років незалежності України» — у 2016 році. Воїн на позивний «Вертоліт» був головним сержантом 1-го стрілецького взводу стрілецької роти. Видатний син Лубенського краю поліг, рятуючи побратима, внаслідок смертельного мінно-вибухового поранення на Донеччині».

память, декомунізація, Лубни

За темою:

  • У Полтаві встановлять 110 стел із портретами полеглих українських воїнів
  • Пам’ятний знак жертвам сталінських репресій відкрили у Диканьці
  • Протягом тижня стало відомо про загибель ще 16 військових із Полтавщини
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.