ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:57 05.06


У Лубнах організували єврейську краєзнавчу мандрівку

Днями для осіб похилого віку - підопічних територіального центру соціального обслуговування (надання послуг) Лубенської РДА провели краєзнавчу мандрівку під назвою “Майн либе штетле Лубни”.


Організувала захід Полтавська обласна молодіжна громадська організація "Твій Світ". До пішої прогулянки запросили і молодше покоління, адже, незалежно від віку, мандрівка відкрила лубенцям сторінки історії міста, пов'язані з єврейським народом, який протягом кількох століть мешкає на теренах нашого краю.

Екскурсію провела працівник центральної районної бібліотеки імені Володимира Малика Тетяна Сафронова. Під час  прогулянки  вулицями міста вона познайомила відвідувачів з цікавими, невідомими широкому загалу історичними фактами, розповіла про перебування в Лубнах всесвітньо відомого письменника Шолом-Алейхема та найвідомішої єврейської бабусі Пауліни Венгерової.

Під час мандрівки учасники проекту побачили історичні фото початку ХХ століття, слухали  поезії Максима Рильського та  уривки з творів  Володимира Леонтовича.

Також програма екскурсії передбачала перегляд першого художнього фільму з єврейського життя “Лехаїм”, знятого у 1910 році. 

Для перегляду і частування радо відчинив двері ресторан "Provence", де учасники скуштували страви єврейської кухні, стали учасниками майстер-класу з єврейського танцю "Зодіак" та отримали слушні поради від єврейських мудреців. Допомогу в організації екскурсії надала ГО "PRеDKI", яка організує краєзнавчі мандрівки в рамках проекту "Лубни. Все цікаве- поряд!".

Захід відбувся за підтримки німецького федерального фонду "Пам'ять. Відповідальність. Майбутнє" в рамках програми фонду "Місце зустрічі: діалог".

Олександр ЧЕПУР

екскурсія, Лубни, акція, історія

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.