ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 04.06


У Мінекології пояснили нашестя метеликів на Полтавщину

Із настанням літа мешканці Полтави та області спостерігають незвичне скупчення яскравих метеликів. Явище прокоментували у Міністерстві екології та природних ресурсів України. 

 

Метелики є представниками виду сонцевиків будякових і належать до мігруючих видів.  Зараз вони мандрують на північ, щоб восени повернутися до Африки. 

"Ці метелики пролітають гігантські відстані і зимують десь на півночі Африки або на Близькому сході, де відкладають яйця, і на цьому річний життєвий політ метеликів закінчується", - повідомила прес-служба міністерства.

Інвазія сонцевика будякового відбувається у зв’язку зі змінами клімату. У 1996 році багато мільйонів метеликів з’явилися у Великобританії. У 2005 році спостерігали максимальний спалах метеликів в історії. Спалахи чисельності наразі пов’язані з сонячною активністю й засушливим літом: чим сухіше, тим для розмноження сонцевика сприятливіші умови, а ще додає плюсів стрімка весна.

Поєднання природних і антропогенних чинників може спричинити перетворення відносно нейтрального виду комах на потенційних шкідників, адже кормовою базою для гусені сонцевика можуть бути бур’яни, листя соняшника та сої.

природа, метелики, клімат

За темою:

  • У Полтаві погодили створення ботанічного заказника "Гришків ліс"
  • Триває розслідування факту забруднення річки Псел
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.