ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:43 08.12


У Миргороді до 2021 року буде майже тридцять кілометрів велодоріжок

Миргород стає справжнім велосипедним містом, адже до кінця 2020 року тут обладнають близько 30 кілометрів велодоріжок. А розпочалося все у 2012 році, коли місто стало учасником ініціативи Європейського Союзу "Угода мерів".

 Відповідна ініціатива передбачає, що місто-підписант повинен зменшити викиди вуглекислого газу (СО2) щонайменше на 20% до 2020 року. 

Один із методів, який має зменшити викиди діоксиду вуглецю в атмосферу, –  це "пересадити" жителів міст на велосипеди.

Миргород у 2015 році затвердив Концепцію розвитку велосипедного руху та облаштування велосипедної інфраструктури до 2020 року. Вже у жовтні у місті перейшли до виконання практичної частини – будівництва велодоріжок.

Наприкінці вересня відділ капітального будівництва Миргородської міської ради уклав договір з ПрАТ "Миргородський агрошляхбуд", який протягом 2017-2019 років повинен виконати будівництво велодоріжок по вулиці Гоголя у Миргороді.

Згідно з договором підряду, загальна вартість робіт складає 7 мільйонів 69 тисяч 900 гривень.

Кожного року  виконавцю робіт планують виплачувати різну суму коштів: у 2017 році – 968 тис 556 грн, у 2018 році – 3 млн 50 тис 666 грн, у 2019 році – 3 млн 50 тис 666 грн. 

У договорі підряду ми не знайшли цифри, яка б вказувала на об’єм робіт — якою протяжністю планують облаштовувати велодоріжки. 

Про плани щодо кілометражу велодоріжок нам розповіла начальниця відділу муніципальних ініціатив, інвестицій та енергоменеджменту Миргородської міської ради Тетяна Усик.


 У нас розроблена велоконцепція, яку прийняли у 2015 році. Це не програма під фінансування, а загальне бачення розвитку. Там розраховано приблизно кілометрів на 30

- сказала вона.

Тетяна повідомила, що після цієї концепції розробили проекту-кошторисну документацію на створення велодоріжок по вулиці Гоголя, яка пролягає крізь все місто.

Проектно-кошторисна документація розроблена на 5,5 кілометрів. Велодоріжки будуть по дві сторони дороги, односторонні, шириною в півтора метри, з розміткою, зі знаками. Кошти на ці 5,5 кілометрів, станом на цей рік, потрібно 8 мільйонів. На всі 30 кілометрів, по цінах 2015 року, потрібно було 30 мільйонів

— зазначила Тетяна Усик.

 

У цьому році, за словами начальниці відділу, за мільйон гривень побудують кілометр-півтора велодоріжки. Будуватимуть за кошти, які виграли в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області. 

 

Миргордський міський голова Сергій Соломаха додав, що велодоріжки у місті будуть обладнувати поступово.

Для цього потрібно закладати кошти у міському бюджеті, максимально залучати гранти та усілякі проекти. 

 

інфрастуруктура, велодоріжки, Миргород

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.