ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 11.12


У Миргороді на комбінованій котельні спалюють солому та економлять 70% газу

Дитсадок, школу та десять багатоповерхівок у Миргороді опалює "нетрадиційна" котельня, яка працює на блакитному паливі та соломі. Завдяки спалюванню соломи вдається зекономити понад 70% газу.

Як вдалося переобладнати котельню для спалювання біомаси – далі у матеріалі. 2 мільйони доларів американських платників податків коштувала реалізація проекту "Місцеві альтеративні джерела енергії: м. Миргород".

Завдяки цьому у Миргороді котельню за адресою провулок Спартаківський, 8, реконструювали та встановили мультипаливний котел.

Ексклюзивність цього проекту полягає в тому, що тут представлена генерація із біомаси, у цьому випадку це солома, яка має безперервний процес. Тут він «зав’язаний» в один ланцюг. Отримуємо біомасу, солому, в процесі її подрібнюємо, засипаємо і спалюємо

- розповів Олександр Король, директор "Миргородтеплоенерго".

За словами Олександра, котел може працювати на будь-якій біомасі. Проте у соломи є деякі переваги.

Але солома – це той вид біомаси, який має складність в генерації щодо температурних режимів кристалізації золи. Вона має нижчі характеристики у порівнянні з дерев’яною щепою. Дійсно, має котел властивості, які не дають «спікатися» соломі під час генерації

- зазначив він.

Солому для потреб котельні купують у фермерів.

Директор "Миргородтеплоенерго" розповів, що у радіусі 30 кілометрів такого «добра» дуже багато. Щодо екологічності спалювання соломи, то Олександр зазначив, що рівень викидів в атмосферу не збільшився.

Котельня обладнана системою фільтрації, яка має високі характеристики. Вони не дають викидам мати вищий рівень, ніж дозволений по Україні

- повідомив директор комунального підприємства. Котельня забезпечує, за словами Олександра, 4-5% генерації по місту. Теплом з котельні "живляться" дитячий садочок, школа та 10 житлових багатоповерхових будинки.

енергоефективінсть, котельня, Миргород

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.